Pogoda na dziś - czwartek 28.10. Temperatura wzrośnie nawet do 18 stopni, dużo słońca

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 28.10

Pogoda na dziś. Czwartek w niemal całym kraju upłynie z dużą ilością słońca. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie aż 18 stopni Celsjusza. Aura w znacznej większości regionów korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Pogodą w większości kraju będzie rządził wyż znad wschodniej części kontynentu z centrum nad Rumunią. Początkowo jedynie północna oraz północno-wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii.

Pogoda na czwartek 28.10

W czwartek, po tym jak ustąpią poranne mgły, początkowo będzie pogodny i słoneczny głównie na południu i południowym wschodzie Polski. Z biegiem dnia liczne rozpogodzenia wędrować będą w głąb kraju i w godzinach popołudniowych pogodnie zrobi się w większości regionów. Wyjątkiem będzie północno-wschodnia część kraju, gdzie przez większość dnia utrzyma duże zachmurzenie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza w rejonie Olsztyna, Suwałk i Białegostoku do 16-18 st. C Dolnym Śląsku. Z kierunku południowo-zachodniego, skręcając na południowy będzie wiać umiarkowany wiatr. Tylko w górach okaże się porywisty, osiągając prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo w czwartek 28.10

Wilgotność powietrza znajdzie się w granicach 70-80 procent. Mieszkańcy przeważającej części kraju odczują ciepło, a pogoda w większości korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Początkowo duże i całkowite zachmurzenie z licznymi rozpogodzeniami w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na południowy. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1011 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Początkowo zachmurzenie duże i całkowite z licznymi rozpogodzeniami w godzinach popołudniowych. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1021 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Początkowo zachmurzenie duże, z rozpogodzeniami w ciągu dnia do zachmurzenia małego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr, skręcający na południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie małe. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 17 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni i południowy. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie małe. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 997 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości