TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: początek większego ochłodzenia

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: początek większego ochłodzenia
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: początek większego ochłodzenia

Jeszcze przed końcem listopada możemy spodziewać się lekkiego mrozu i opadów śniegu. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Po kilku zdecydowanie ciepłych dniach, jak na tę porę roku, teraz czas na zmianę cyrkulacji powietrza z południowo-zachodniej na północną i północno-zachodnią, a więc wyraźnie zimniejszą. Sprzyja temu wyż, którego centrum na początku tygodnia i w następnych dniach będzie znajdować się na zachodzie Europy oraz nad Atlantykiem. Jednocześnie po wschodniej stronie tego wyżu, a więc nad Skandynawią i naszą częścią kontynentu, będą wędrować kolejne niże i fronty atmosferyczne, ściągając chłodne powietrze z północy na południe (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

W najbliższych dniach odczujemy napływ chłodniejszych niż dotychczas mas powietrza, ale do zimowej pogody jeszcze daleko, a termometry wskażą od 2-3 stopni Celsjusza na wschodzie do 8-9 na zachodzie. Większe ochłodzenie nastąpi tuż przed końcem listopada i wtedy nawet w ciągu dnia może być lekki mróz, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Podobna temperatura, z niewielkimi wahaniami w górę lub w dół, utrzyma się również w pierwszych dniach grudnia.

Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości