Łabędzie przeszły przez jezdnię mądrzej niż niejeden człowiek

Autor:
as,dk/dd
Źródło:
Kontakt 24
Łabędzia rodzina z Wąbrzeźna
Łabędzia rodzina z WąbrzeźnaMarcin Olszewski / Kontakt24
wideo 2/7
Marcin Olszewski / Kontakt24Łabędzia rodzina z Wąbrzeźna

Łabędzia rodzina przeszła przez przejście dla pieszych w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie). Ptaki poruszały się w rządku, jeden za drugim. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24, a jego autor przekazał, że nie po raz pierwszy był świadkiem takiej sytuacji.

Zwierzętom od czasu do czasu zdarza się naśladować ludzi - i często robią to w naprawdę ujmujący sposób. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym łabędzia rodzina prawidłowo przechodzi przez przejście dla pieszych.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAGRANIE NA KONTAKT 24

Rodzice uczą młode

Jak wyjaśnił pan Marcin, autor nagrania, przejście jest umieszczone w Wąbrzeźnie na ulicy Chełmińskiej, która dzieli dwa jeziora, Frydek i Zamkowe.

- Łabędzie przechodzą tu bardzo często, od kilku lat. Oczywiście nie wiem, czy to są ciągle te same łabędzie, może to już nowe pokolenie. Byłem świadkiem takiej sytuacji już trzy lata temu i przed rokiem. Widać, że rodzice przeprowadzają młode, pokazują, jak przejść. Wygląda to zabawnie, szczególnie że w tym miejscu są pasy - opisywał.

Mężczyzna dodał, że łabędzie są znane w okolicy. - Za pierwszym razem robi to wrażenie, ale okoliczni mieszkańcy są już przyzwyczajeni. Zawsze reagują uśmiechem na tę sytuację - dodał.

Pan Marcin przesłał nam także nagranie sprzed trzech lat. Widać na nim, jak para łabędzi pokonuje to samo przejście dla pieszych w drodze do jeziora.

Autor:as,dk/dd

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Olszewski / Kontakt24

Pozostałe wiadomości