Tatry. Droga do Morskiego Oka czasowo zamknięta

Autor:
anw
Źródło:
PAP, TPN
Morskie Oko. Zamkną na kilka dni główną drogę nad jezioro. Będą wylewać nowy asfalt
Morskie Oko. Zamkną na kilka dni główną drogę nad jezioro. Będą wylewać nowy asfalt Tatrzański Park Narodowy
wideo 2/3
Tatrzański Park NarodowyMorskie Oko. Zamkną na kilka dni główną drogę nad jezioro. Będą wylewać nowy asfalt

W poniedziałek całkowicie zamknięto kilometrowy odcinek szlaku wiodącego do Morskiego Oka. Trasa wiodąca od Wodogrzmotów Mickiewicza do Włosienicy jest modernizowana, rozpoczęła się tam wymiana nawierzchni.

Tatrzański Park Narodowy (TPN) poinformował, że popularny szlak turystyczny będzie zamknięty na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza - Włosienica zarówno dla ruch pieszego, jak i kołowego. Nie będą też kursowały tam przewozy konne. Trasa będzie całkowicie zamknięta do piątku.

Jak będzie można dostać się na Morskie Oko?

Turyści będą mogli jedynie poruszać się na odcinku od Palenicy Białczańskiej do zielonego szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów - przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz. Z uwagi na zmieniająca się pogodę zaplanowany harmonogram prac na drodze do Morskiego Oka może ulec zmianie. Parkingi w rejonie szlaku do Morskiego Oka, czyli na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany, będą otwarte przez cały czas trwania remontu traktu.

Autor:anw

Źródło: PAP, TPN

Źródło zdjęcia głównego: Tatrzański Park Narodowy

Pozostałe wiadomości