Nowy tydzień, nowa dostawa śniegu. Gdzie spadnie i jak dużo go będzie

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatury na kolejne dni
Prognoza temperatury na kolejne dniventusky.com
wideo 2/2
ventusky.comPrognoza temperatury na kolejne dni

Co szykuje dla nas pogoda w przyszłym tygodniu? Decydujący wpływ na aurę dalej będzie miał zgniły wyż Eryk, który przyniesie gęste, nisko zawieszone chmury, a wraz z nimi mgły i słabe opady. W niektórych regionach ponownie spadnie śnieg.

- Polska pozostaje w zasięgu układu wysokiego ciśnienia Eryk znad Rosji - wyjaśniła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. - Nad krajem unosi się wilgotne powietrze polarne, w którym nisko nad ziemią snują się chmury, a przy samej ziemi - mgły. Tylko nad zachodnimi regionami wciąż zalega cieplejsza masa powietrza - powiedziała synoptyk.

W kolejnych dniach decydujący wpływ na pogodę w kraju nadal mieć będzie wyż znad Rosji.

- To niestety tak zwany zgniły wyż. Powodowane przez niego osiadanie powietrza przytrzyma przy ziemi wilgoć, która napłynęła do nas z rejonu Morza Czarnego. Z nisko zalegających chmur może słabo padać miejscami śnieg, śnieg z deszczem bądź mżawka, wystąpią również mgły - opisała Unton-Pyziołek.

Prognoza temperatury na kolejne dni
Prognoza temperatury na kolejne dniventusky.com

>>Sprawdź także: Pogoda na 16 dni: mróz będzie napierać ze wschodu

Utrudnienia pogodowe w poniedziałek, wtorek i środę

Poniedziałek przyniesie ze sobą mgły i zamglenia. Na północnym wschodzie kraju prognozowane są słabe opady śniegu (spadnie go poniżej centymetra) i śniegu z deszczem. Powieje wiatr południowo-wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany, ale na zachodzie Polski może być on okresami silniejszy.  

Również we wtorek w całym kraju spodziewane są mgły i zamglenia. Na Podlasiu mogą wystąpić słabe opady śniegu , znów wynoszące poniżej centymetra. Wiatr, wiejący z południowego wschodu, będzie słaby i umiarkowany.

Mglista aura utrzyma się również w środę. Z kierunków wschodnich powieje słaby i umiarkowany wiatr, jednak okresowo należy spodziewać się silniejszych podmuchów.

Prognoza opadów na kolejne dni
Prognoza opadów na kolejne dniventusky.com

Utrudnienia pogodowe w czwartek, piątek i weekend

Czwartkowy poranek zapowiada się się mglisto. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Podobnie sytuacja pogodowa będzie kształtowała się w piątek. Rano miejscami zapanują mgły, a w ciągu dnia towarzyszyć nam będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.

Sobota przyniesie miejscami na północy i zachodzie Polski słaby śnieg. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale okresami podmuchy mogą okazać się dość silne.  

W niedzielę prognozowane są słabe opady śniegu (do 1-2 cm), a na południu - śniegu z deszczem (do 2 litrów na metr kwadratowy). Powieje zmienny, słaby wiatr.

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości