Alerty IMGW przed opadami śniegu. Obowiązują w części kraju

Aktualizacja:
Autor:
kw//rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 centymetrów. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed opadami śniegu. Alerty obowiązują w podgórskich powiatach województwa dolnośląskiego.

Jak podaje komunikat, w górach powyżej 600 metrów nad poziomem morza prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 centymetrów.

Alarmy będą ważne od północy do godziny 8 w sobotę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje i ile waży śniegPAP

Autor:kw//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości