Zapadną w zimowy sen przy Misiu Uszatku

Zadzwoni budzik i skończy się zima

Młodzi mieszkańcy podkarpackiego Jarosławia mają już dość zimy. W sobotnie popołudnie symbolicznie (i publicznie) położą jej kres - "zapadną w zimowy sen", a po chwili obudzi ich z niego budzik.

- Celem happeningu jest wyzwolenie energii po zimowym śnie - mówi Joanna Wiśniewska z Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Jarosławiu.

- W czasie zimy życie kulturalne usypia, jakiekolwiek wydarzenia dzieją się w miejscach zamkniętych. Postanowiliśmy teraz publicznie, na rynku, w centrum miasta je obudzić. Zbliża się wiosna, więc to jest dobry czas - wyjaśnia.

Uśpi ich Miś Uszatek W południe uczestnicy (poprzebierani w piżamy i w szlafroki) położą się na kocach, materacach i karimatach rozłożonych na rynku i jednej z głównych ulic miasta. Zainscenizują zasypianie przy kołysance "Pora na dobranoc" - piosence z dobranocki o Misiu Uszatku. Po kilkunastu minutach rozlegnie się dźwięk budzika, który ma śpiących skutecznie obudzić. W imprezie weźmie udział młodzież uczęszczająca na spotkania teatralne Miejskiego Ośrodka Kultury, harcerze oraz wolontariusze skupieni przy Centrum. Do zabawy mogą dołączyć wszyscy chętni.

Autor: //map / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości