W wielu miejscach grzmiało. Padał grad i ulewny deszcz

Burze nad Polską
Prognoza pogody na środę
Źródło: TVN Meteo
Wyładowania pojawiły się w wielu województwach. Burze były silne. Przynosiły one opady rzędu 35 l/mkw. oraz porywy wiatru o prędkości do 80 km/h.

W środę w wielu regionach kraju było słychać wyładowania. Grzmiało w Małopolsce, na Mazowszu, Śląsku, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej.

Gdzie grzmiało?

W środowe popołudnie z burzą zmagali się mieszkańcy między innymi mieszkańcy Mazowsza, w tym Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Mrozów, Węgrowa. Burze notowane były również w Małopolsce (tam grzmiało w Szczawnicy, Piwnicznej Zdrój, Nowym Sączu i w Krakowie). Mieszkańcy Ziemi Łódzkiej również zmagali się z burzami (grzmoty słychać było między innymi w Sulejowie i Tomaszowie Mazowieckim). Komórki burzowe przechodziły również przez województwo świętokrzyskie. Grzmiało w Skarżysku Kamiennej i w Kielcach. Burze notowano również na Śląsku (wyładowania występowały w Jaworznie).

Natężenie burz było silne. Przynosiły opady rzędu ponad 35 l/mkw. Wyładowaniom towarzyszył również silny wiatr. Jego prędkość dochodziła do 80 km/h.

W Kielcach sypnęło gradem

W Kielcach sypnęło gradem

Autor: PW,mab/mk / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: