Świeży śnieg na alpejskich trasach

Prognoza TVN Meteo dla narciarzy w Alpach 23.02
Prognoza TVN Meteo dla narciarzy w Alpach 23.02
Prognoza TVN Meteo dla narciarzy w Alpach 23.02

W Alpach zapowiada się dobry dzień dla narciarzy. Wiele tras pokryje świeżą warstwa śniegu, ale padać będzie na zmianę z rozpogodzeniami. Ci, którzy lubią jazdę w słońcu, powinni wybrać włoskie ośrodki - tam w czwartek będzie bardzo pogodnie.

Narciarze we francuskich ośrodkach mogą liczyć w czwartek na słoneczną pogodę. W ośrodkach położonych na wschodzie: Chamonix, Les Rousses i La Bresse przelotnie popada śnieg. Tam termometry pokażą od 2 do 4 st. C, w pozostałych miejscach cieplej - nawet do 7 stopni.

Świeży śnieg spadnie też w Szwajcarii. W zachodniej części gór temperatury będą dodatnie - do 5 stopni. Na wschodzie chłodniej, od 1 do 3 stoni, a Santis odnotuje przymrozek, -1 stopień.

Najwięcej słońca na włoskich stokach

We Włoszech będzie bardzo słonecznie i ciepło, od 4 do 10 stopni. Zupełnie inne warunki czekają narciarzy w austriackich Alpach. Tam mroźno, nawet do -7 stopni, i poprószy śnieg.

Białego puchu przybędzie w większości niemieckich ośrodków. Termometry pokażą tam od 3 do 5 stopni, tylko w Zugspitze będzie mroźno: -4 stopnie.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości