Najnowsze

Słoneczne zachodnie Wybrzeże. Mazury w strefie burz

Najnowsze

Na większości wybrzeża będą dobre warunki do plażowania

Wypoczywający nad Bałtykiem będą mogli w czwartek liczyć na dobrą pogodę do spacerów pod warunkiem, że wybrali zachodnią część Wybrzeża. W okolicach Pucka, Trójmiasta i Krynicy Morskiej przydadzą się parasole. Na słońce nie ma co liczyć na Mazurach - tam będzie pochmurno i burzowo.

Najbardziej słonecznie będzie nad zachodnią częścią Wybrzeża. Tam termometry pokażą 18-21 st. C. Im dalej na wschód, tym bardziej pogoda będzie się pogarszać.

W rejonie Pucka, Trójmiasta, Krynicy Morskiej i Helu synoptycy zapowiadają przelotne opady, będzie też nieco chłodniej - do 16 st. C we Władysławowie i Trójmieście.

Również Bałtyk będzie cieplejszy na zachodzie - tam temperatura wody wyniesie 16-18 st. C., natomiast na wschodzie trochę mniej, 13-15 st. Wiatr powieje z północnego wschodu z prędkością 11-20 km/h.

Deszcz i burze na Mazurach

Gorsza pogoda będzie na Mazurach. Nad całym regionem niebo ma się chmurzyć, popada, pojawią się też burze. Chociaż północno-wschodni wiatr w ciągu dnia będzie słaby, w czasie burz może mocno się nasilać.

Najcieplej, 20 st. C, będzie w Olsztynie. W pozostałych miejscach termometry pokażą 17-18 st. C, a w Augustowie, Gołdapi i Ełku tylko 16 st. C.

W Mikołajkach woda ciepła jak powietrze

Niewiele chłodniejsza od powietrza będzie woda w jeziorach - jej temperatura wyniesie 16-17 st. C, a w Rucianem-Nidzie i Mikołajkach nawet 18 st. C. W tej ostatniej miejscowości zatem będzie taka sama jak temperatura powietrza - to może zachęcać do kąpieli.

O tym, że warunki do niej są sprzyjające, przekonują zdjęcia, jakie na Kontakcie Meteo zamieścił karolzmazur. Wprawdzie w poniedziałek pogoda była nieco lepsza, ale temperatura wody podobna - i, jak widać na zdjęciach, zachęciła do pływania w jeziorze Niegocin.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości