W ciągu dnia przewidywane są opady deszczu ze śniegiem niemalże w całej Polsce. Jedynie na wschodzie spadnie śnieg. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Wtorek na ogół okaże się pochmurny. Na wschód przemieszczała będzie się strefa opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach posypie śnieg. Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie będzie rosło. W południe wyniesie 1010 hPa.
Warunki biometeorologiczne
Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka. Osiągnie do 90 procent w pasie od części Warmii i Mazur i Podlasia po Podkarpacie i część Małopolski. W pozostałych regionach wilgotność przekroczy 90 procent. W zachodniej części Polski odczuwalny będzie chłód, a we wschodniej - zimno. Warunki biometeorologiczne w całym kraju okażą się niekorzystne.
Prognoza pogody dla wybranych miast
TRÓJMIASTO
Pochmurno i opady śniegu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie waha się. W Gdańsku w południe 1019 hPa, będzie spadać.
KRAKÓW
Pochmurno i opady śniegu przechodzącego w deszcz. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 997 hPa.
POZNAŃ
Pochmurno i opady śniegu przechodzącego w deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w południe 1013 hPa.
WARSZAWA
Na ogół pochmurno. Śnieg przechodzący w deszcz. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.
WROCŁAW
Pochmurno i opady śniegu przechodzącego w deszcz. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, z zachodu. Ciśnienie w południe 1010 hPa, waha się.
Autor: AP,wd//ank/rp / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Flickr (CC BY 2.0)/Thomas Brasington