Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upalnie i parno. Na termometrach do 32 stopni

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

W niedzielę będzie bardzo gorąco. Na południu, zachodzie i w centrum kraju prognozuje się burze. Towarzyszyć im będą opady deszczu i silny wiatr.

W niedzielę w województwach południowych i miejscami na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce wystąpi przelotny deszcz. Na tych obszarach może też zagrzmieć. W burzach spodziewamy się do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywów wiatru o prędkości ponad 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 70-80 procent. W całym kraju będzie upalnie i parno, dlatego też biomet pozostanie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pogodnie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1011 hPa.

KRAKÓW

Przelotny deszcz i burze (do 30 l/mkw. opadu i porywy wiatru o prędkości ponad 80 km/h). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 979 hPa.

POZNAŃ

Przelotny deszcz i burze (do 30 l/mkw. opadu i porywy wiatru o prędkości ponad 80 km/h). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

WARSZAWA

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

WROCŁAW

Przelotny deszcz i burze (do 30 l/mkw. opadu, porywy wiatru o prędkości ponad 80 km/h, możliwy grad). Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 994 hPa, spada.

Autor: map, anw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: simonturkas/Visual Hunt (CC BY-SA 2.0)