Prognoza pogody na dziś: będzie pogodnie. Pochmurne niebo jedynie na południowym wschodzie

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na środę

W środę termometry wskażą 20-22 st. C i aura będzie łagodna. Ciemne, deszczowe chmury zbiorą się jedynie nad Rzeszowem i Krakowem, gdzie będzie nieco chłodniej. Przelotnie pokropi także w Trójmieście i Szczecinie.

W większości kraju aura będzie bardzo przyjemna - utrzyma się słabe zachmurzenie i temperatura na poziomie od około 20-22 st. C do 23 st. C w Lublinie.

Chłodniej będzie jedynie na południu, w okolicy Rzeszowa (19 st. C) i Krakowa (18 st. C). Tam, poza niższymi wartościami, pojawi się znacznie więcej chmur i wystąpią przelotne opady deszczu. Przelotnie pokropi również na północnym zachodzie Polski oraz w okolicy Trójmiasta i Szczecina. Meteorolodzy prognozują, że na południu kraju może również lokalnie zagrzmieć.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie od około 70 proc. do około 90 proc. na południowym wschodzie, gdzie spodziewane są opady deszczu. Tam także będzie dość chłodno, podczas gdy w pozostałych województwach utrzyma się komfort termiczny.

Tylko na terenie Podkarpacia i Małopolski warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W pozostałych regionach utrzymają neutralny poziom.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

TRÓJMIASTO

DZIEŃ: Przelotny deszcz. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1010 hPa, rośnie.

KRAKÓW

DZIEŃ: Pochmurno i deszcz. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 985 hPa, rośnie.

POZNAŃ

DZIEŃ: Pogodnie. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1002 hPa, rośnie.

WARSZAWA

DZIEŃ: Rano słonecznie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1000 hPa, rośnie.

WROCŁAW

DZIEŃ: Pogodnie. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1000 hPa, rośnie.

Autor: mb,mab//tka/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt meteo/ Casimirus

Pozostałe wiadomości