Najnowsze

Podtopione domy, powalone dziesiątki drzew, wstrzymano ruch tramwajów

Najnowsze

Do zdarzenia doszło w Shibganj w Bangladeszu
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Gwałtowna burza przeszła w piątek po południu przez Lwów. Powalonych jest kilkadziesiąt drzew, podtopione domy, zawaliły się słupy energetyczne. Jedna osoba została ranna - przekazały władze. Wstrzymany został ruch tramwajów i trolejbusów.

Mieszkańcy Lwowa informują w mediach społecznościowych o powalonych drzewach, uszkodzonych samochodach i dachach budynków, zerwanych liniach elektrycznych i podtopieniach.

Lwowskie władze przekazały, że powalonych jest kilkadziesiąt drzew, są przypadki podtopień domów, w kilku miejscach jest przerwana sieć transportu elektrycznego, zawaliło się kilka słupów energetycznych.

Jedna osoba ranna

Miejskie służby wyjechały, by likwidować skutki burzy - zapewnił mer miasta Andrij Sadowy na Facebooku. Mer zaapelował o pozostawanie w domach albo innych bezpiecznych pomieszczeniach i unikanie miejsc w pobliżu konstrukcji i drzew. W mieście działa sztab operacyjny.

Sadowy powiedział na antenie radia Luks, że jedna osoba została lekko ranna, odmówiła hospitalizacji - relacjonuje lwowski portal Zaxid.net.

Do końca dnia wstrzymano ruch wszystkich tramwajów i trolejbusów w mieście. Naprawiane są uszkodzenia sieci - podaje serwis.

Autor: ps / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości