Najnowsze

Nawet w Grecji mniej powieje

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy, 9 września
Prognoza pogody dla żeglarzy, 9 września

Polskie wody będą w piątek deszczowe i wietrzne, chorwackie słoneczne i spokojne. W Grecji natomiast wiatru będzie mniej niż zazwyczaj. Nawet na Cykladach.

Przy polskiej linii brzegowej i na całym Bałtyku można się w piątek spodziewać deszczu. Wiatr powieje z siłą do 6 st. w skali Beauforta, a na wodach przy porcie w Ustce nawet do 7 st. Termometry pokażą od 16 do 18 st. C.

Na Mazurach z kolei na żeglarzy czekają burze. Temperatura wyniesie tam 16-17 st. C, a wiatr osiągnie siłę do 6 st. w skali Beauforta. Jezioro Solińskie skąpane będzie w piątek w deszczu, temperatura wyniesie tam 15 st. C, a wiatr powieje z siłą do 4 st. w skali Beauforta.

Bezwietrzna Grecja

Chorwackie wody bedą pochmurne, a wiatr standardowo nie przekroczy 3 stopni w skali Beauforta. Wyjątek, jak zazwyczaj, stanowią okolice Zadaru, gdzie powieje o jeden stopień mocniej. Temperatury będą wahać się tam w okolicach 30 st. C.

W Grecji będzie ciepło, bo powyżej 30 st. C. Jednak wiatru będzie mniej niż zazwyczaj - nawet na Cykladach (jedyna chłodniejsza lokalizacja, w piątek będzie tam 29 st. C) będzie tylko do 4 st. w skalli Beauforta.

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości