Ludzie-wiewiórki przelecieli nad słynnymi liniami z Nazca. Swobodnie spadając, mieli okazję podziwiać jeden z najbardziej niezwykłych widoków na świecie.
Belg Cedric Dumont, a także Kolumbijczyk Johnathan Florez to pierwsi ludzie, którzy wyskoczyli z samolotu (znajdującego się na wysokości 2,7 tysiąca metrów) nad peruwiańskim miastem Nazca po to, by obejrzeć tamtejsze słynne rysunki na ziemi.
Ich lot trwał około dwóch minut. Początkowo - ubrani w specjalnie przygotowane dla nich kostiumy, w których przypominali polatuchy, czyli tzw. latające wiewiórki - spadali swobodnie. Na chwilę przed lądowaniem otworzyli swoje spadochrony.
- Latanie to wyjątkowe doświadczenie. Możliwość przebywania nad Nazca, oglądanie tych wszystkich linii, trójkątów, trapezów i innych kształtów to istne szaleństwo. Myślę, że latanie tutaj, to jakby kontynowanie legendy tego miejsca. Dla mnie to naprawdę wyjątkowe przeźycie - powiedział Dumont.
Słynne linie
Rysunki z Nazca to system linii na południu Peru, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny i figury geometryczne. Rysunki z Nazca rozciągają się na ponad 50 km długości i 14 km szerokości, a znajdują się na płaskowyżach Palpa, Ingenio, Nazca i Socos. Zdaniem badaczy powstawały od 100 roku p.n.e. do roku 700 n.e.
NIEKTÓRE Z RYSUNKÓW Z NAZCA:
Autor: map/rs / Źródło: Reuters TV, tvnmeteo.pl