Najnowsze

Koronawirus na świecie. Ilu jest ozdrowieńców, a ilu chorych

Najnowsze

[object Object]
WHO nadal zaleca okrywanie nosa i usttvn24
wideo 2/21

Na całym świecie potwierdzono ponad 116 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ile osób zmarło, a ile wyzdrowiało? Sprawdź aktualne statystyki.

Z pandemią COVID-19 zmaga się ponad 200 państw i terytoriów na świecie. W piątek rano całkowita liczba zakażeń patogenem wynosiła ponad 5,9 miliona.

Według danych z portalu worldometers.info najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zakaziło się tam ponad 1,7 miliona osób.

Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 438 tysięcy przypadków. Kolejna w tej statystyce jest Rosja. Odnotowano tam ponad 379 tysięcy zakażeń.

Trendy w liczbie zakażonych

28 maja na całym świecie przybyło ponad 116 tysięcy nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

W maju liczba nowych przypadków ciągle się waha. Od 17 maja obserwowano tendencję wzrostową. Od 23 maja widoczny był spadek, a 26 maja liczba kolejnych zachorowań znów wzrosła.

Dane liczbowe aktualizowane są na bieżąco. Wykresy aktualizowane są raz dziennie.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Gdzie zmarło najwięcej osób

W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarły ponad 362 tysiące osób. Najwięcej, bo ponad 103 tysiące zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych.

Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło ponad 37 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano 33 tysiące zgonów w konsekwencji zakażenia SARS-CoV-2.

28 maja odnotowano spadek liczby zgonów. Zmarło ponad cztery tysiące osób.

Dzienny bilans ofiar śmiertelnych (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Aktywne przypadki

Obecnie na całym świecie notuje się ponad 2,96 miliona tak zwanych aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli osób, które aktualnie zmagają się z chorobą.

U ponad 2,9 mln zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Stanowi to 98 procent przypadków. Stan ponad 53 tysięcy osób, czyli dwóch procent pacjentów, jest poważny lub krytyczny.

Do tej pory wyzdrowiało prawie 2,5 miliona osób. 28 maja liczba kolejnych osób, które wyszły z choroby, wyniosła ponad 82 tysiące.

Aktywne przypadki (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info
Nowe przypadki oraz wyzdrowienia (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info

Autor: anw/aw / Źródło: worldometers.info

Pozostałe wiadomości