W Chinach znaleziono niezwykłe skamieniałości. To jaja dinozaurów sprzed 70 milionów lat. Należały do dinozaurów roślinożernych.
W mieście Foshan na południowym wschodzie Chin w prowincji Guangdong dokonano niezwykłego odkrycia. Znaleziono pięć jaj należących do dinozaurów roślinożernych.
- Znaleźliśmy pięć jaj, trzy z nich były zniszczone, ale nadal widoczne. Pozostałe odcisnęły się w skale. Jaja są okrągłe i należą do dinozaurów roślinożernych - powiedział archeolog Qiu Licheng.
Okolica ciekawa archeologicznie
Skamieniałe jaja pochodzą z okresu kredy i mają około 70 milionów lat. Zostały znalezione na głębokości ośmiu metrów w czerwonym piaskowcu.
- To odkrycie jest bardzo ważne dla naszych badań. Cała tutejsza okolica jest wyjątkowa z dwóch powodów. Występuje tu wiele minerałów, a także liczne skamieniałości, takie jak właśnie jaja dinozaurów z okresu kredy, czy zachowane w skałach szczątki ryb, pochodzące z paleogenu - powiedział szef biura geologów w Foshan Liu Jianxiong.
Teraz jaja będą badane w lokalnym muzeum.
W Australii Zachodniej znaleziono tysiące tropów dinozaurów. Główny autor badań Steve Salisbury zaznacza, że różnorodność śladów odkrytych w rejonie Walmadany (James Price Point) to wydarzenie niespotykane w skali globalnej:
Autor: AP/aw / Źródło: APTN, news.sky.com