Najnowsze

Śnieżyce, ulewy i podtopienia w Hiszpanii. Kilkadziesiąt nieprzejezdnych dróg

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Reuter

Intensywne opady śniegu i ulewy wystąpiły w różnych częściach Hiszpanii. Z tego powodu w środę nieprzejezdnych było około 70 dróg. Meteorolodzy ostrzegają przed trudnościami w podróżowaniu do niedzieli.

Hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT) podała, że prawie 40 dróg krajowych zostało zasypanych śniegiem lub podtopionych tylko podczas kilku godzin w środę rano. Tego dnia informowano, że najwięcej nieprzejezdnych z powodu zasp śnieżnych dróg występuje w północnych wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, głównie w Asturii, Kantabrii, Kraju Basków, Katalonii, Aragonii, a także w regionie Nawarry. Do środowego popołudnia w całej Hiszpanii pracowało na drogach prawie 700 pługów śnieżnych.

Ulewy i podtopienia w Galicji

Z kolei w położonej na północnym zachodzie kraju Galicji od wtorku utrzymują się intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Jednym z najbardziej zalanych wodą miast regionu była w środę La Coruna. Z powodu podtopień wyłączono tam z ruchu kilkanaście ulic.

W sumie w całej Hiszpanii w środę w wyniku gwałtownej pogody nieprzejezdnych było około 70 dróg. Trudności w podróżowaniu utrzymają się, jak ostrzegają meteorolodzy, co najmniej do niedzieli.

Śnieżyce i ulewy spowodowała w Hiszpanii burza Barra, która z dużą siłą uderzyła w Irlandię oraz Wielką Brytanię. W Szkocji i Irlandii w środę prawie kilkadziesiąt tysięcy domów było bez prądu.

Autor:ps

Źródło: PAP, Reuter

Pozostałe wiadomości