Czterech kłusowników, którzy polowali w lasach namorzynowych Bangladeszu na tygrysy, zginęło w strzelaninie.
Czterech kłusowników w środę przemierzało łodzią region Sundarbanów - największy na świecie las namorzynowy o powierzchni 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Byli śledzeni przez lokalną policję.
Strzelanina
Mężczyźni otworzyli ogień do policjantów z elitarnej jednostki antyterrorystycznej - Rapid Action Battalion (RAB) w Bangladeszu.
- Doszło do strzelaniny - powiedział w rozmowie z agencją informacyjną Agence France-Presse Mizanur Rahman, rzecznik RAB.
Policja znalazła w łodzi zwłoki zastrzelonych kłusowników, pistolety i amunicję. Mężczyźni zostali zidentyfikowani jako członkowie gangu oskarżonego o kłusownictwo zagrożonych wyginięciem tygrysów bengalskich i oreczek krótkogłowych - powiedział Tajul Islam, minister samorządu lokalnego i rozwoju obszarów wiejskich w Bangladeszu.
Tygrys bengalski (łac. Panthera tigris tigris) to podgatunek tygrysa azjatyckiego, ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Zamieszkuje ciepłe, wiecznie zielone lasy liściaste, łąki i lasy namorzynowe w Indiach, Bhutanie, Nepalu, Bangladeszu, zachodnich Chinach i zachodniej Mjanmie. Jest gatunkiem zagrożonym.
Oreczka krótkogłowa, nazywana też delfinem krótkogłowym (łac. Orcaella brevirostris), to z kolei gatunek ssaka z rodziny delfinowatych (Delphinidae).
Autor: anw/map / Źródło: Independent
Źródło zdjęcia głównego: wikipedia/Public Domain