Burze na Dzień Niepodległości w USA. Są ofiary, fajerwerków nie będzie

Burze nawiedziły północno-zachodnie stany USA

Waszyngton, Maryland, Północna Wirginia – to rejony, które nawiedziły silne wiatry znad Atlantyku. Odwoływane są wydarzenia związane z obchodami Dnia Niepodległości. Władze zalecają też nie wychodzenie domu – są już pierwsze ofiary burzy.

W trakcie burzy złamane drzewo przygniotło rowerzystę, który mimo natychmiastowej reanimacji zmarł w szpitalu. W Waszyngtonie, wczesnym rankiem, pięć osób zostało porażonych prądem, gdy piorun uderzył w pobliżu placu budowy. Trzy kolejne zostały uderzone przez obiekty, które unosił wiatr. Stan wszystkich poszkodowanych jest stabilny.

Północna Virginia i Maryland bez prądu

W stanach Maryland i Virginia silny wiatr zerwał linie elektryczne i pozbawił prądu aż 40 tysięcy ludzi. Lokalne stacje meteorologiczne podają, że prędkość wiatru wynosi tam nawet do 112 km na godzinę. Z kolei pioruny zniszczyły kilka drzew w centrum Waszyngtonu.

W tym roku nie będzie fajerwerków

Dziś jest 4 lipca – Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki. To jedno z najważniejszych świąt dla obywateli tego kraju. Niestety mieszkańcy Waszyngtonu, Havre de Grace, Toms River i Portsmouth będą mogli celebrować to wydarzenie tylko w domu. Z powodu gwałtownych burz odwołano wszystkie wydarzenia związane ze świętem.

TAK PADAŁO WCZORAJ W WASZYNGTONIE - ZOBACZ FILM W SERWISIE YOUTUBE

Autor: xyz/ms / Źródło: accuweather.com

Pozostałe wiadomości