Najnowsze

1 listopada: mgły, mżawki i lokalne przejaśnienia

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 1.11
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 1.11

We wtorek ważny dzień, Wszystkich Świętych. Wiele osób będzie odwiedzać groby swoich bliskich. Pogoda niestety nie dopisze. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie do nas ciepłe powietrze polarnomorskie. Jednak już wschodnie krańce dostaną się pod wpływ chłodnego frontu.

W zasięgu słabego wyżu znajdzie się południowa oraz środkowo-wschodnia Europa. Pogodę nad pozostałą częścią kontynentu kształtował będzie układ niżowy z frontami atmosferycznymi. Wtorek zacznie się mgliście Wtorkowy ranek będzie mglisty i pochmurny. W ciągu dnia mgły i zamglenia, co prawda opadną, ale zachmurzenia się utrzyma. Miejscami wzrośnie ono do dużego. Na wschodnich krańcach Polski możliwe są opady słabego deszczu.

Jak na początek listopada będzię bardzo ciepło. Termometry wskażą od 9 st. C w Suwalkach, 11 st. C w Lublinie, 13 st. C w Trójmieście, Warszawie, Rzeszowie, 15 st. C w Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach i Poznaniu do 17 st. C we Wrocławiu.

W południe na barometrach ciśnienie wyniesie 1008 hPa i będzie wolno spadać. Słaby wiatr powieje z południowego wschodu. Na Pomorzu jego podmuchy mogą być nieco silniejsze.

Szczegółowa prognoza pogody

Na północnym zachodzie Polski przejaśnienia i rozpogodzenia. Należy spodziewać się niewielkiego zachmurzenia. Na termometrach od 14 st. C w Słupsku i Bydgoszczy do 16 st. C w Szczecinie. Na północy i północnym-wschodzie kraju miejscami na niebie pojawi się więcej chmur. Słaby deszcz może popadać w okolicach Białegostoku. Temperatura wzrośnie do 9 st. C w Suwałkach i w Białymstoku, 11 st. C w Mikołajkach i w Łomży, 13 st. C w Gdańsku, 14 st. C w Płocku oraz 15 st. C w Toruniu. W województwie mazowieckim, łódzkim oraz lubelskim będzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Opadów deszczu należy spodziewać się w okolicach Białej Podlaskiej. Temperatura, od 11 st. C w Lublinie, 13 st. C w Radomiu i Warszawie do 14 st. C we Włocławku i w Łodzi. Na południowym zachodzie kraju będzie we wtorek najcieplej. Tam we Wrocławiu termometry wskażą 17 st. C. Nieco chłodniej będzie w Koninie, Jeleniej Górze i Piotrkowie Trybunalskim, 14 st. C, w Częstochowie, Poznaniu i Kłodzku. Na południu i południowym wschodzie Polski również sporo chmur. W okolicach Zamościa może popadać słaby, przelotny deszcz. Temperatura od 10 st. C do 15 st. C w Kaliszu, Katowicach i Bielsko-białej.

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 1.11
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 1.11

W Warszawie mżawka

Równie mglisto zapowiada się poranek w Warszawie. Niestety wtorek nie będzie pogodnym dniem. Będzie pochmurno, a przed południem synoptycy nie wykluczają opadów słabego deszczu lub mżawki. Na termometrach maksymalnie 13 st. C.

Niekorzytstny biomet na wschodzie kraju Wilgotność powietrza, tam gdzie synoptycy prognozują we wtorek opady deszczu będzie najwyższa, powyżej 90 proc. Im dalej na zachód, tym będzie niższa - w centrum 80, a na krańcach zachodnich poniżej 70 proc. Mieszkańcy rejonów północno-wschodniej Polski odczuwać będą chłód. Jednak w przeważającej części kraju panował będzie komfort termiczny, a na południowym zachodzie, tam gdzie jutro termometry wskażą 17 st. C - ciepło. Neutralne warunki biometeo będą wszędzie tam, gdzie pogoda nie będzie płatać wielu figli, a więc na północy, zachodzie, w centrum i na południu. Zaś na terenach, gdzie zachmurzenie wrośnie do dużego i synoptycy prognozują opady, warunki biometeo będą niekorzystne.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 1.11
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 1.11

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości