Informacje
 • W Europie zaświeci słońce. Miejscami temperatura sięgnie prawie 20 stopni

  20-02-2015 09:00 SPECJALNA PROGNOZA "METEO NEWS" DLA EUROPY

  W wielu miejscach aura będzie prawdziwie wiosenna

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W Europie będzie dominować pogodna aura. W wielu krajach zaświeci słońce, a temperatura osiągnie wartości dwucyfrowe. Niewykluczone jednak, że lokalnie pojawi się deszcz lub śnieg, a słupki rtęci spadną poniżej zera.

  Pogoda na Półwyspie Iberyjskim będzie zróżnicowana. W Santiago de Compostela oraz w Porto prognozowane są opady deszczu. Na słoneczną aurę mogą liczyć mieszkańcy Sewilli, Malagi, Kordoby, Toledo, Saragossy oraz Barcelony. Termometry wskażą od 10 st. C w Santiago de Compostela do 17 st. C w Maladze i w Sewilli.

  Deszczowe chmury zbiorą się nad północną i północno-zachodnią Francją. W pozostałym regionie aura będzie pogodna. Temperatura zawaha się od 8 st. C w Paryżu do 14 st. C w Perpignan.

  Pogodne Włochy i Bałkany

  Bezchmurnego nieba mogą spodziewać się mieszkańcy wszystkich regionów Włoch. Meteorolodzy przewidują od 10 st. C w Wenecji i w Catanzero do 13 st. C w Cagliari, na Sycylii, w Rzymie i w Neapolu.

  Pogodna aura panować będzie również na Bałkanach. Termometry wskażą od 5 st. C w Bukareszcie do 14 st. C w Patrai, Mostar i we Vlore.

  Deszczowe Wyspy Brytyjskie

  Opady deszczu prognozowane są dla Wysp Brytyjskich. Temperatura zawaha się od 6 st. C w Glasgow, w Leeds, w Manchester oraz w Birmingham do 8 st. C w Londynie.

  Pogodna aura prognozowana jest z kolei w Niemczech, w Belgii i w Holandii. Meteorolodzy przewidują od 6 st. C w Hamburgu do 10 st. C w Stuttgart.

  Opady deszczu lub śniegu prognozowane są w Skandynawii. Słoneczny będzie jedynie Sztokholm. Termometry wskażą od -1 st. C w Murmańsku do 5 st. C w Bergen.

  Słoneczne Czechy i Słowacja

  U południowych sąsiadów będzie nadzwyczajnie ciepło. Temperatura w wielu regionach Czech i Słowacji wyniesie 9 st. C.

  Trochę chłodniejsza aura prognozowana jest na wschód od Polski. W Kijowie i w Wilnie meteorolodzy przewidują 3 st. C, a we Lwowie 6 st. C.

  Pełne wydanie "Meteo News" znajdziesz tu

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...