Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: bardzo duża różnica temperatury i porywisty wiatr

  25-04-2017 06:44 Biomet niekorzystny, a miejscami neutralny

  W Tatrach wieje halny

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  We wtorek będzie od 8 do 20 stopni. Powieje mocniej na Wybrzeżu i w górach, gdzie będzie halny.

  Na wtorek prognozujemy wysokie temperatury w południowej części kraju. Termometry w Krakowie mają wskazać nawet do 20 stopni. Najniższe wartości odnotujemy na północy i północnym zachodzie kraju - tam 8 st. C. W centrum Polski będzie 17 st. C.

  Na południu i południowym wschodzie będzie pogodnie, jednak w pozostałych częściach kraju zapanuje pochmurna i deszczowa aura. Największe zachmurzenie i najbardziej obfite opady pojawią się w Polsce północnej.

  Na Wybrzeżu prognozujemy też silniejsze porywy wiatru. Najmocniej będzie jednak wiać w górach - tam przewidujemy wiatr halny, który w porywach może osiągnąć do 140 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza na północy i północnym zachodzie będzie najwyższa i wyniesie 80 proc. W centrum i na południowym wschodzie będą to wartości niższe ok. 70 i 60 proc.

  Mieszkańcy centralnych, południowych i południowo-wschodnich części Polski odczują ciepło, natomiast północ i północny zachód, niestety będzie znajdować się w chłodnej masie powietrza.

  Warunki biometeorologiczne neutralne tam gdzie nie będzie padać, czyli na południu kraju, w pozostałych regionach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 15 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Pochmurno z opadami deszczu. Temp. maks. w dzień 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada.

  KRAKOWA

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 20 st.  C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 981 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • chłód
  Ulewy przed upałami
  ~przygodyk9 /2017-04-25 13:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...