Informacje
 • Oblodzenia w części kraju. Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

  30-11-2020 11:15 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Pogoda na czwartek 24.12 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda może stwarzać niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń - w części kraju możliwe są ostrzeżenia przed oblodzeniami.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują w poniedziałek wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

  Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej zera stopni powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -6 st. C do -2 st. C.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...