Informacje
 • Alert RCB: burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

  15-07-2021 17:38 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Pogoda na czwartek 15.07 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Czwartek może przynieść niektórym mieszkańcom Polski gwałtowną aurę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert RCB do osób przebywających na terenie czterech województw.

  "Uwaga! Dziś i w nocy (15/16.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" - czytamy na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

  Alert RCB o takiej treści otrzymały osoby przebywające na terenie województw: łódzkiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

  Alert RCB

  RCB zaapelowało, aby zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Podczas burzy należy znaleźć bezpieczne schronienie i liczyć się z możliwością wystąpienia przerw w dostawie prądu.

  Obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

   


  Czym jest alert RCB

  Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

  Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...