Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 11°C Bezchmurnie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: wiosenne święta, a potem ochłodzenie

  20-12-2015 16:57 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Po ciepłych dniach przyjdzie ochłodzenie

  TVN Meteo

  Trwa niezwykle ciepła pogoda jak na grudzień – prawie codziennie w Polsce jest ponad 10 stopni i nawet wysoko w górach temperatura jest dodatnia.

  Ta nietypowa aura dla tej pory roku spowodowana jest przez ciepłe powietrze napływające do nas z zachodu i południa. Cyrkulację powietrza z tych kierunków zapewniają wyże na południu Europy i niże na północy. Między tymi układami ciśnienia płyną kolejne, nowe fale ciepła – tuż przed świętami dotrze do nas powietrze znad Morza Śródziemnego.

  W tej sytuacji nadal możemy się spodziewać bardzo wysokiej temperatury:  do 11, 12 stopni i utrzyma się ona do świąt. W tym czasie nawet nocami będzie powyżej zera. Tuż po świętach przyjdzie ochłodzenie i coś co można nazwać lekką zimą, bo na wschodzie kraju lekki mróz będzie nie tylko w nocy ale również w dzień. Wtedy prognozuję temperaturę od -2 stopni na wschodzie do +4 na zachodzie. Po tej kilkudniowej „zimie” przyjdzie ocieplenie i w pierwszych dniach nowego roku będzie od 0 do +7 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ann
  Ake niektórzy głupoty w komentarzach opowiadają,że zmniejsza się w czasie mrozu ilość wirusów no szok!Ludzie,wirusy w laboratoriach się mrozi.Poza tym zarzuty że będą susze....to lepiej żeby były powodzie?Bo jak widzę to pośredniej opcji nie ma.I przestańcie gadać o zbiorach,plonach i innych głupotach,co ma się do pogody nasze położenie???W Hiszpanii klimat jest taki jaki każdy widzi i nie ma tam problemu głodem i brakiem wody pitnej,za to ludzie wydają o połowę mniej na budowę domów,na odzież,ogrzewanie i wiele innych rzeczy.Poza tym im mniej grzejemy tym mniej oddajemy zanieczyszczeń do atmosfery,tyczy się to także spalania aut róznic zima-lato.Także przestańcie narzekać .
  ~asss /2015-12-22 09:53
 • Zmiany
  W krótkiej perspektywie nawet coś zaoszczędzimy mniej spalimy paliw kopalnych i innych .Trochę odetchnie zieleń w mieście z braku solenia.Ale..najprawdopodobniej susza w przyszłym roku da popalić. .zaczną się prawdziwe problemy z wodą i to będzie tragedia .Ludzie zaczną mocniej kojarzyć wpływ cywilizacji na zmiany klimatu. Czy coś z tym zrobią ? Nie skądże. . to mityczne wulkany , naturalny cykl przyrody a nawet kosmici , większość tak będzie twierdzić. Do czasu.. przyjdzie taki moment ze coś trzeba będzie zrobić na gwałt ..np. przesiedlic całą populację Bangladeszu / 100 mln luda/ bo leżą na depresji i będą zalani , kto ich przyjmie? Odpowiedź jest prosta..nikt pokojowo.
  ~thanks /2015-12-22 09:21
 • Tylko śnieg!!
  Dokładnie jak napisano wcześniej. Karafa każdy stopień w góre w zime to ogromne koszta i problemy. To już są anomalia na skale globalną -Europejską. Zobaczymy co powiesz jak ci wody w kranie zabraknie czy ci będzie lepiej
  ~snow /2015-12-21 23:18
 • DO WSZYSTKICH CO NIE LUBIĄ PRAWDZIWEJ ZIMY
  Czytam niektóre komentarze ,i ręce opadają ,jak na przykład można twierdzić ,jak tu po niżej ,że im cieplej tym lepiej ?.Pobijane są rekordy prostolinijności , niektórzy myślą że jak będzie z kolei łagodna zima ,to nie będzie problemów ,problemy to dopiero przed nami ,jeżeli taki trend utrzyma się na dłużej .Jak można cieszyć się z ciepłych zim ,a nie myśleć ,na przykład czy jest dostateczna ilość wody w ziemi ,ostatni rok pokazał jak może być sucho ,ta susza trwa do dziś ,tylko śnieżna zima może to zmienić .
  ~Czesio /2015-12-21 20:15
 • Zimy żal
  Zaletą naszego położenia jest różnorodność klimatyczna. Zima z mrozem i śniegiem jest dobra w naszym klimacie, nie tylko dla narciarzy. Zmniejsza się ilość wirusów i bakterii. Regulowana jest liczebność owadów. Dla ludzi to też dobre dla zdrowia... O pięknie krajobrazu nie wspominając.
  ~Zimny /2015-12-21 19:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....