Informacje
 • Koniec wakacyjnej pogody nad wodą

  11-07-2012 20:55 Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich

  W najbliższych dniach woda będzie ciepła, ale pogoda nie zachęci do plażowania

  Kontakt Meteo/gosiatomas

  Wypoczywającym nad morzem i jeziorami w najbliższym czasie pogoda raczej nie dostarczy powodów do zachwytu. W czwartek i kolejne dni będzie deszczowo i dość chłodno. Zarówno na Mazurach, jak i na Wybrzeżu w wielu ośrodkach temperatura wody przewyższy temperaturę powietrza.

  Ci, którzy wybrali się na urlop na Mazury nie unikną deszczu. Synoptycy przewidują go dla wszystkich ośrodków. W Kętrzynie, Sztynorcie, Mrągowie, Piszu, Ełki i Olecku opady będą przelotne. W Gołdapi pogoda będzie najbardziej zmienna. Oprócz okresów deszczowych na zmianę z rozpogodzeniami można się tam spodziewać także burz.

  Termometry w większości ośrodków pokażą 20-22 st. C, tylko w Augustowie będzie cieplej: 24 st. C. Temperatura wody wyniesie 22-23 st. C i prawie w całym regionie przewyższy temperature powietrza. Zachodni wiatr powieje z prędkością 10-20 km/h.

  Zdjęcia z wypoczynku w okolicach Olsztyna przy ładnej jeszcze pogodzie zamieściła na Kontakcie Meteo gosiatomas:

  Wybrzeże też deszczowe

  Niezbyt atrakcyjna pogoda zapowiada się również nad Bałtykiem. Popada wzdłuż całego Wybrzeża. W Międzyzdrojach, Łebie i Władysławowie deszcz bedzie przelotny, natomiast w rejonie Pucka i Trójmiasta na zmianę z opadami pojawią się chwile rozpogodzenia, a oprócz tego mogą tam wystąpić burze.

  Nie dość że deszczowy, czwartek nad morzem będzie też niezbyt ciepły. Prawie we wszystkich ośrodkach temperatury wyniosą 17-19 st. C, 20 st. C odnotuje tylko Krynica Morska. Podobne i wyższe wartości pokażą termometry w wodzie. Wyniosą one 18-20 st. C, a w Międzyzdrojach i Krynicy morskiej nawet 21 st. C. Prędkość zachodniego wiatru utrzyma się w przedziale 15-30 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...