"Złodzieju, powieś zdjęcia tam, gdzie były!"

Na 102Plansze stanęły niemal w całym mieście, część juz zniknęła

Mieszkanki Lęborka włożyły dużo serca i pracy w przygotowanie ulicznej wystawy zdjęć, które pokazują jak zmieniło się miasto. Plansze się spodobały, niektórym aż za bardzo. Z kilkudziesięciu zdjęć zniknęło już 10. Członkinie "Stowarzyszenia na 102" apelują do złodzieja, by je oddał.

"Stowarzyszenie na 102" chciało pokazać, jak przez kolejne dekady zmieniał się Lębork. Udało się zebrać stare zdjęcia i zdobyć pieniądze na przygotowanie 70 plansz. Te stanęły w 45 wybranych miejscach.

- Plansze ustawiłyśmy w miejscu, gdzie dawniej stał fotograf. Dzięki temu każdy może zobaczyć to, co on te kilkadziesiąt lat temu. Było nam bardzo miło, kiedy słyszałyśmy na ulicy, że to fajna inicjatywa. Ale niektórzy mówili też "ciekawe jak długo postoją" - opowiada Ewa Kłosowska, prezes stowarzyszenia.

Zdjęcia znikają

"Zdjęcia były dobrze przymocowane"Stowarzyszenie na 102

Niestety, już po kilku dniach część plansz zniknęła, głównie te ustawione przy al. Wolności w pobliżu szkół. Pani Ewa jest przekonana, że ktoś je ukradł. - Były dobrze zamocowane. Nie mógł ich porwać wiatr - mówi. Obecnie brakuje już 10 plansz, dlatego członkinie stowarzyszenia zaapelowały do złodzieja. Na swojej stronie internetowej, poprosiły, by zwrócił im skradzione zdjęcia i powiesił je tam, gdzie było ich miejsce.

- Inaczej będziemy musiały je dodrukować, ale już na pewno w gorszej jakości. Byłoby fajnie, gdyby mogły jeszcze trochę nacieszyć oczy mieszkańców. O kradzieży nie informowałyśmy policji, bo w tym miejscu i tak nie ma monitoringu - dodaje pani Ewa.

Apel do złodzieja Stowarzyszenie na 102

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Na 102

Pozostałe wiadomości