Funkcjonariusze Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlokalizowali i zamknęli trzy nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie. Jak informują, konieczne było siłowe wejście do wszystkich z nich. W sumie zatrzymano 15 osób.
Jak przekazuje nam Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ustalili, że w jednym z lokali na terenie szczecińskiej dzielnicy Dąbie działa nielegalny punkt hazardowy.
- Funkcjonariusze przeprowadzili działania, których celem była weryfikacja tego, czy w lokalu faktycznie oferowane są nielegalne gry hazardowe - relacjonuje Brzoza.
Osoby przebywające w lokalu odmówiły otwarcia drzwi, więc funkcjonariusze do środka weszli siłowo. Wewnątrz zastano trzech mężczyzn - obywateli Polski oraz Białorusi. Przy okazji okazało się, że jeden z obecnych w lokalu jest osobą poszukiwaną. Został przekazany policji.
Miały być suplementy, był hazard
Funkcjonariusze znaleźli pięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online. Zabezpieczyli też telefon komórkowy, modem oraz pieniądze w kwocie ponad tysiąca złotych. W lokalu znaleziono też pięć gramów białej substancji, która zostanie wysłana do zbadania w laboratorium.
Służbie Celno-Skarbowej udało się odkryć kolejne dwa lokale tego typu. Pierwszy na targowisku na szczecińskim Prawobrzeżu. Ten - jak informuje Brzoza - działał pod przykrywką sklepu sprzedającego suplementy i odżywki dla sportowców oraz słodycze. Drugi znajdował się w nieoznakowanym lokalu w centrum Szczecina.
Miliony złotych grzywny
Jak relacjonuje Brzoza, do obu tych miejsc konieczne było wejście siłowe. Zatrzymano kolejne 12 osób, w tym również obywateli Ukrainy. Zabezpieczono także kolejne komputery, automaty do gier hazardowych, ponad cztery tysiące złotych gotówki, telefony komórkowe i kilka niebezpiecznych przedmiotów, jak noże. - Jeden z mężczyzn był uzbrojony aż w trzy rodzaje broni białej - informują służby.
W obu lokalach zatrzymano także dwie osoby poszukiwane przez policję: kobietę i mężczyznę.
Brzoza przypomina, że zarówno udostępnianie nielegalnych gier hazardowych, jak i korzystanie z tego typu rozrywki jest karane bardzo wysokimi grzywnami - do nawet kilku milionów złotych. Za organizację nielegalnego hazardu grozi dodatkowo do trzech lat więzienia.
Źródło: TVN24 Pomorze
Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie