Władimir Putin

Władimir Putin

Starsza córka Władimira Putina Maria mieszka w Rosji, niedawno urodziła córeczkę, a jej mąż rzeczywiście jest Holendrem. Dużo podróżuje: lubi wypoczywać na luksusowym jachcie podczas rejsu po Morzu Śródziemnym, w Japonii uczyła się kaligrafii i tańca, a w Niemczech ma wielu przyjaciół. Do niedawna Maria Faassen mieszkała w Moskwie, w bliskim sąsiedztwie ambasady USA.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym wyraził oburzenie z powodu wypowiadanych przez władze USA opinii, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany.

Formułowane przez przedstawicieli władz USA opinie, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany są oburzające i obraźliwe - oznajmił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według Moskwy są to próby wpłynięcia na następne wybory prezydenckie w Rosji.

Opinia przedstawiciela ministerstwa skarbu USA, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany, "najlepiej odzwierciedla poglądy administracji" - oświadczył w czwartek na codziennym briefingu prasowym rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że zarzuty korupcyjne wysunięte przez przedstawiciela Deparatamentu Skarbu USA pod adresem prezydenta Władimira Putina są bezpodstawne, rzucają cień na sam amerykański resort finansów i wymagają dowodów.

19 stycznia portal Sobiesiednik poinformował, że była żona Władimira Putina ponownie wyszła za mąż. Po tym, jak wiadomość o zmianie nazwiska przez Ludmiłę Putin podchwycili i zweryfikowali aktywiści z utworzonego przez Aleksieja Nawalnego Funduszu Walki z Korupcją, media zainteresowały się wybrańcem byłej żony prezydenta Rosji. Według nich, jest nim 38-letni szef Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych Artur Oczeretny. Wiadomo o nim niewiele, choć na jego profilu na Facebooku pojawia się wiele tekstów, które "lubi" Ludmiła Putin.

- Granica między Ukrainą i Rosją w czasach sowieckich została ustanowiona bezpodstawnie, zaś przekazanie Donbasu Ukrainie było głupotą – powiedział prezydent Władimir Putin, cytowany przez agencję Interfax.

"Ludmiła Putin dwukrotnie po rozwodzie z prezydentem Rosji zmieniła nazwisko i w styczniu ub.r. wyszła za mąż za 37-letniego biznesmena" - poinformował w poniedziałek rosyjski tabloid "Sobiesiednik". Portal wywnioskował to na podstawie informacji o własności mieszkania Władimira Putina w Sankt Petersburgu.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że przywódca bolszewików Włodzimierz Lenin "podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja". Jak dodał, w ostatecznym rozrachunku idee Lenina doprowadziły do rozpadu Związku Radzieckiego.

Prezydent Rosji Władimir Putin, broniąc na łamach gazety "Bild" decyzji o aneksji Krymu, powiedział, że ważny jest dla niego los i wola ludzi, a nie granice państwowe. Sankcje Zachodu wobec Rosji uznał za bezsensowne; ponownie skrytykował rozszerzenie NATO.

- Nie wiedziałem, że się boi. Później porozmawialiśmy i ją za to przeprosiłem - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w rozmowie z dziennikarzami niemieckiego tabloidu "Bild". Kanclerz Niemiec została w 1996 roku została dotkliwie pogryziona przez psa myśliwskiego i od tego czasu unika czworonogów. W 2007 roku Władimir Putin wkroczył na spotkanie z Angelą Merkel w towarzystwie swojego psa. Podczas rozmów kanclerz Merkel była wyraźnie zdenerwowana.

Aktywność Władimira Putina spadła do rekordowo niskiego poziomu – ocenia w raporcie moskiewskie Centrum Reform Gospodarczych i Politycznych. Eksperci przeanalizowali liczbę wydawanych przez obecnego prezydenta dekretów w ciągu wszystkich lat jego prezydentury.

Nuta cytryny, czarnej porzeczki i sosnowych szyszek - takie zapachy łączą perfumy inspirowane Władimirem Putinem. Zapach o nazwie "Leaders. Number one" można kupić w smukłej, czarnej butelce z podobizną samego prezydenta Rosji. 100 ml butelka perfum kosztuje 95 dolarów.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył życzenia noworoczne m.in. prezydentom USA i Francji, kanclerz Niemiec, a także premierowi Wielkiej Brytanii. W telegramie do Angeli Merkel Putin wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy, mającej na celu - jak to ujął - "umocnienie rosyjsko-niemieckich partnerskich kontaktów w interesach narodów obu państw i całego kontynentu".