USA

USA

Sąd w Robeson, w amerykańskim stanie Karolina Północna, uniewinnił dwóch przyrodnich braci, skazanych 30 lat temu za gwałt i zamordowanie 11-letniej dziewczynki. Testy DNA wykazały, że dwaj Afroamerykanie nie mieli żadnego związku z tą zbrodnią.

Koncern Apple poinformował we wtorek, że bada, w jaki sposób z wirtualnej chmury iCloud wyciekły zdjęcia wielu amerykańskich celebrytów. Wśród nich były nagie fotografie m.in. aktorki Jennifer Lawrence i modelki Kate Upton. Tymczasem internauci znaleźli już lukę, z pomocą której hakerzy najpewniej wykradli te zdjęcia.

Ponad 100 kierowców firmy Uber opuściło spotkanie organizacyjne w Seattle bez swoich służbowych telefonów. W ten sposób zaprotestowali przeciwko 20-procentowej obniżce cen. Ich zdaniem ukłon Ubera w stronę klientów, uderzy po kieszeni współpracowników firmy.

Nowy iPhone, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, będzie umożliwiał płatności zbliżeniowe - donosi Bloomberg. Według agencji Apple porozumiał się w tej sprawie z Visą, MasterCard oraz American Express.

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły gotowość przywódców UE do nałożenia kolejnych sankcji wobec Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie - oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Caitlin Hayden.

640 mld dolarów wydają na armię Stany Zjednoczone. To najwięcej na świecie, bo wydatki USA na wojsko stanową aż 35 proc. wszystkich globalnych wydatków na samoloty, okręty, czy czołgi. Na drugim miejscu znajdują się Chiny (188 mld dolarów), a na trzecim Rosja (88 mld dolarów). Z danych londyńskiego Centrum Reform Europejskich wynika, że od 2008 roku wydatki państw członkowskich UE na zbrojenia zmalały o ok. 15 proc. Natomiast Rosja zwiększyła je o 30 proc.

16 mld i 650 mln dolarów zapłaci w ramach ugody z rządem USA Bank of America. Wszystko przez to, że pracownicy tej instytucji sprzedawali klientom bezwartościowe papiery wartościowe. Świadomie wprowadzali klientów w błąd, co przyczyniło się do wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Przybywa chętnych na bardzo drogie rowery, na które trzeba wydać nawet pięciocyfrowe kwoty. Za oceanem coraz bardziej popularne stają się jednoślady wykonane z tytanowych części, ważące zaledwie kilka kilogramów. Dotąd takiego sprzętu używali zawodowi sportowcy, teraz na dwa kółka warte więcej niż samochód przesiadają się amatorzy.