USA

USA

"Bezpodstawne oskarżenia". Ambasador apeluje o przeprosiny

Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek wystosował list do burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, który, w związku z kontrowersjami dotyczącymi Pomnika Katyńskiego w tym mieście, zarzucił marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu antysemityzm i zaprzeczanie Holokaustowi. Ambasador zaapelował do Fulopa o przeproszenie Karczewskiego.

Przed Kimem spotkanie z Munem

Prezydent Donald Trump spotka się 22 maja w Białym Domu z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem - poinformował Białym Dom. Spotkanie odbędzie się na krótko przed historycznym szczytem, podczas którego Trump ma spotkać się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Wojskowy samolot rozbił się w USA

Samolot transportowy C-130 Hercules amerykańskiej Gwardii Narodowej rozbił się w środę nieopodal lotniska w pobliżu ruchliwego skrzyżowania koło miasta Savannah w stanie Georgia - poinformowało wojsko USA. W katastrofie zginęło co najmniej pięć osób.

Trump obiecał prezydentowi Nigerii miliard dolarów

Donald Trump przyjął w Białym Domu prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego. Amerykański przywódca obiecał miliard dolarów pomocy dla Nigerii, która jest najludniejszym krajem Afryki. W zamian oczekuje zniesienia przez Nigerię barier handlowych.

USA "w pełni popierają" prawo Izraela do samoobrony

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał Izrael i Palestyńczyków do powrotu do rozmów pokojowych. W reakcji na apele o potępienie pacyfikowania przez siły izraelskie palestyńskich protestów podkreślił, że USA uznają prawo Izraela do samoobrony.

Sekretarz stanu USA: porozumienie z Kimem jest możliwe

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wyraził przekonanie, że istnieje możliwość osiągnięcia przez Donalda Trumpa i przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una porozumienia w sprawie zakończenia północnokoreańskiego programu prac nad bronią nuklearną.

Raport Kongresu: Rosja prowadzi wojnę informacyjną z Zachodem

Rosja od dekady prowadzi agresywną wojnę informacyjną z Zachodem. Nie było zmowy sztabu Trumpa z Kremlem - wynika z odtajnionego w piątek raportu komisji do spraw wywiadu Izby Reprezentantów dotyczącego śledztwa w sprawie ingerencji Moskwy w wybory prezydenckie w USA w 2016 r.

"Przebijało docenienie współpracy". Szef MON po rozmowach w Waszyngtonie

Szef MON Mariusz Błaszczak na zakończenie swojej wizyty w Waszyngtonie wyraził zadowolenie z przebiegu rozmów. - We wszystkich rozmowach przebijało docenienie bardzo dobrej współpracy militarnej Polski z USA - powiedział minister. Poinformował, że zaprosił amerykańskiego ministra obrony do odwiedzenia Polski. - Wszystko wskazuje na to, że zaproszenie zostało przyjęte - stwierdził Błaszczak.

O Iranie, Rosji i handlu. Merkel u Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas roboczej wizyty w USA rozmawiała w piątek z prezydentem Donaldem Trumpem o sprawach międzynarodowych - m.in. o Iranie i sytuacji na Półwyspie Koreańskim - o zagadnieniach bezpieczeństwa i kwestiach handlu transatlantyckiego.

Zabójstwo Kennedy'ego. Trump nie odtajnił wszystkich dokumentów

Wbrew składanym jesienią ub. roku obietnicom prezydent Donald Trump nie odtajni pozostałych dokumentów dotyczących zamachu na prezydenta Johna Kennedy'ego. Trump oświadczył w czwartek w wystosowanym memorandum, że muszą one jeszcze pozostać poufne ze względu na bezpieczeństwo narodowe.