USA

USA

Amerykańscy żołnierze zginęli w wyniku eksplozji podczas rutynowego patrolu w syryjskim Manbidżu - podało dowództwo koalicji dowodzonej przez Stany Zjednoczone przeciw tak zwanemu Państwu Islamskiemu. Do ataku doszło niespełna tydzień po rozpoczęciu wycofywania wojsk amerykańskich z Syrii.

Dwukrotnie przymierzał się, by porwać 13-letnią Jayme Closs, odważył się w trzeciej próbie. W październikową noc zastrzelił jej rodziców, a ją uprowadził. Nie wiedział nawet, jak się nazywali. To ustalenia śledczych, zawarte w ujawnionym w poniedziałek akcie oskarżenia przeciwko 21-letniemu Jake'owi Pattersonowi. Po 88 dniach dziewczynka odnalazła się żywa. Podejrzany o morderstwo i porwanie po raz pierwszy stanął przed sądem.

Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka, pomoże w wybraniu kandydata na prezesa Banku Światowego, ale sama nie obejmie tej funkcji - oświadczył w poniedziałek Biały Dom. Media wcześniej informowały, że jest ona jedną z kandydatek na nowego prezesa BŚ.

Prezydent USA Donald Trump i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan omawiali współpracę w Syrii w związku z rozpoczęciem przez siły amerykańskie wycofywania się z tego konfliktu - poinformował w poniedziałek Biały Dom. Do rozmowy telefonicznej doszło po tym, jak Trump zagroził Turcji "katastrofą gospodarczą", jeżeli uderzy na wspierane przez Waszyngton siły kurdyjskie.

Ponad 30 tysięcy nauczycieli w poniedziałek nie przyszło do pracy i przemaszerowało ulicami Los Angeles. Domagali się podniesienia wynagrodzeń oraz zmniejszenia liczebności szkolnych klas. Do manifestacji doszło po tym, jak załamały się negocjacje pedagogów z lokalnymi władzami.

Prezydent USA Donald Trump starał się przekonać amerykańskich farmerów do swej polityki odnośnie do międzynarodowych umów handlowych. Występując na dorocznej konwencji biura Federacji Amerykańskiego Rolnictwa zapewnił także, że nowa umowa z Chinami będzie uczciwa.

Chorwacki rząd oficjalnie wycofał się w poniedziałek z wartej pół miliarda dolarów transakcji zakupu 12 używanych myśliwców F-16 od Izraela po tym, gdy w czwartek Tel-Awiw poinformował o braku możliwości sprzedania samolotów. Powodem były obiekcje Stanów Zjednoczonych wobec umowy.

Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka Trump, jest jedną z kandydatek na nowego prezesa Banku Światowego (BŚ) - podaje w sobotę AFP. Zwyczajowo szefem banku jest Amerykanin, a na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stoi Europejczyk.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że na razie nie wprowadzi stanu wyjątkowego, który pozwoliłby mu na zbudowanie muru na granicy z Meksykiem i zakończenie częściowego zawieszenia działalności rządu federalnego.