Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki komentował debatę nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i słowa, które padły ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Odnieśli się do tego także pełnomocnik wyborczy komitetu ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy, poseł PiS Krzysztof Sobolewski oraz wicerzecznik tej partii Radosław Fogiel. - Raz na jakiś czas ktoś ze strony Zjednoczonej Prawicy postanawia nazwać to, co się dzieje po imieniu - mówił Fogiel.

Jeżeli to ma być standard demokratycznego państwa prawa i przyzwoitej Polski, to mamy poważne wątpliwości, czy PiS powinien nazywać się Prawo i Sprawiedliwość, bo ostatnio mamy wrażenie, że to raczej wstyd i hańba - mówiła w nocy w Sejmie Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej po tym, jak Sejm odrzucił wniosek jej klubu o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Rząd, który idzie w zaparte, coraz bardziej zderza się z sytuacją, w której podkrążone oczy ministra Szumowskiego raczej pokazują nerwy, ale nie związane z koronawirusem - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO, były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem "to, co robi minister Szumowski, to, co robi premier Morawiecki, jest dramatyczną utratą wiarygodności". 

- Staram się każdemu konkurentowi politycznemu dawać kredyt zaufania, ale trudno o zaufanie, kiedy tego typu oczywiste i logiczne poprawki nie przechodzą - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska). Europoseł odniósł się do sejmowych głosowań nad senackimi poprawkami w sprawie ustawy wyborczej. Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski wyraził nadzieję, że "ten kształt ordynacji jest optymalny w tych warunkach politycznych i tej sytuacji pandemicznej".

Musimy zrobić wszystko, żeby 7 sierpnia nie doszło do wielkiego kryzysu konstytucyjnego - oświadczył na konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości europoseł tej partii Adam Bielan. Wraz z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem przekonywali, że 28 czerwca to "ostatni bezpieczny termin" głosowania w wyborach prezydenckich. Do tematu odnieśli się w czwartek także politycy zapowiadający start w wyborach prezydenckich.

Mamy bez przerwy do czynienia z tym, że CBA przepuszcza jak przez dziurawe sito wszystkie sprawy, które są w jakiś sposób związane z ludźmi rządu. Tu mamy miliony złotych, które płyną gęstym strumieniem do rodziny ministra zdrowia - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Tak komentował ostatnie doniesienia dotyczące ministra Łukasza Szumowskiego i jego majątku.