Nowy Bond wchodzi do kin

Nowy Bond wchodzi do kin

Astona Martina DB5 - samochód legendę, auto, które grało w filmach o przygodach agenta Jamesa Bonda, wystawił na sprzedaż szwajcarski milioner, Thomas Straumann. Jak podaje "Neue Zuercher Zeitung", Szwajcar chce za DB5 3,4 mln euro.

"Skyfall", najnowszy film o Bondzie, w pierwszy weekend wyświetlania w USA zarobił ok. 90 mln dolarów. To rekord - stał się na tym rynku najlepiej sprzedającym się filmem o agencie 007 w historii. W sumie obraz z Danielem Craigiem zgromadził do tej pory aż 500 milionów, dzięki wyświetlaniu w kinach w 81 krajach na świecie.

Najwięcej romansów na ekranie w 50-letniej historii Bonda miał Roger Moore - donosi serwis randkowy Illicit Encounters. W siedmiu filmach jego agent 007 spał aż z 19 kobietami, co dało mu tytuł "najbardziej rozwiązłego Bonda w historii". Okazało się, że najmniej łóżkowych przygód miał Daniel Craig. Czy po "Skyfall" jego statystyka wzrośnie?

W Londynie odbyła się uroczysta premiera 23. filmu o przygodach superagenta Jamesa Bonda, "Skyfall". Wydarzenie swoją obecnością uświetnił między innymi książę Karol z żoną Camillą.

"James Bond wrócił i jest lepszy niż kiedykolwiek", "W wieku 50 lat nic nie wskazuje na to, aby Bond miał się skończyć", "Mendes wrócił do podstaw: pościgów, walk, wyczynów kaskaderskich" - media po wczorajszym przedpremierowym pokazie "Skyfall" w Londynie rozpływają się nad nową produkcją z udziałem agenta 007.

Zdaniem fanów bondowskiej serii najlepszy film o agencie 007 w historii to "Casino Royale" z Danielem Craigiem w roli głównej - tak zadecydowano w ogólnoświatowym głosowaniu z okazji obchodów 50. rocznicy filmów z Jamesem Bondem. Film z 2006 roku okazał się faworytem także w Polsce.

"Skyfall", motyw przewodni najnowszego filmu o Bondzie śpiewany przez Adele, znalazł się na szczycie listy przebojów iTunes w Wielkiej Brytanii. W zaledwie 10 godzin po premierze o godzinie 00:07 pokonał inne hity, w tym zeszłotygodniowy numer 1 - "Gangnam Style".

Była córką hrabiego urodzoną w Warszawie, królową piękności, która rozkochiwała w sobie setki mężczyzn, asem polskiego i brytyjskiego wywiadu, ulubioną agentką Churchilla. Biografii Krystynie Skarbek mógłby pozazdrościć niejeden filmowy szpieg. Nic dziwnego, że gdy romansowała z Ianem Flemingiem, twórcą postaci Jamesa Bonda, ten był pod takim wrażeniem, że pierwszą dziewczynę agenta 007 wzorował właśnie na niej.

5 października 1962 roku po raz pierwszy do centrali wywiadu brytyjskiego MI-6 wszedł James Bond. Pół godziny później uwiódł pierwszą kobietę, godzinę później miał na koncie kilka zabójstw, ale nie podejrzewał pewnie, że po 50 latach wciąż będzie miał w kinach i przed telewizorami miliony oddanych mu fanów. Ci wiedzą, że bez Bonda historia kina, a więc i historia kultury XX wieku, byłaby uboższa.

Piosenka do nowego filmu z Bondem wyciekła do internetu. Adele śpiewa "Let The Sky Fall" tylko przez zaledwie minutę i 28 sekund, ale nawet ten fragment daje dowód, że całość ma szansę na wielki sukces - jest w stylu najlepszego bondowskiego motywu w historii, który śpiewała Shirley Bassey. Całość zadebiutuje w piątek o godzinie 0:07.

- Chciałem zrobić świetny film o Bondzie. Taki, który chciałbym sam zobaczyć - powiedział Sam Mendes, reżyser "Skyfall". Na 25 dni przed premierą ujawnił także kolejne zdjęcia z planu i wideoblog skupiający się na scenie walki 007 pod wodą. W piątek poznamy zaś piosenkę przewodnią filmu - "Let The Sky Fall" w wykonaniu Adele.

James Bond będzie obchodzić swoje 50-lecie podczas specjalnych pokazów na Festiwalu Filmowym w Cannes. Pięć klasycznych filmów o agencie 007 zostało zrekonstruowanych i w wersji cyfrowej mają być wyświetlane na plaży. Publiczność zobaczy m.in. debiutancki "Dr No" z Seanem Connery.