Hillary Clinton

Hillary Clinton

Za kulisami afery mailowej: scenariusz Autora Widmo

Kto stoi za największą operacją cyberszpiegowską w Polsce? Afera mailowa rządu PiS jest wykorzystywana głównie przez białoruski reżim, ale kampania "Ghostwriter" realizuje cele rosyjskie. Pewne ślady działań grupy, która uzyskała dostęp do poczty Michała Dworczyka oraz innych kont, przypominają elementy ataków grup związanych z rosyjskim GRU, takich jak Fancy Bear - wynika z analizy dziennikarzy Fundacji Reporterów, przygotowanej dla tvn24.pl.

Nie da się zhakować każdego polityka. Zarzuca się sieć

Cyberoperacje, których celem może być zbieranie informacji o kandydatach na przyszłe funkcje polityczne lub wręcz ingerowanie w kampanie wyborcze, to rzeczywistość geopolityczna, w której żyjemy - pisze w analizie dla tvn24.pl Łukasz Olejnik, niezależny badacz i konsultant cyberbezpieczeństwa i prywatności.

"Co się wydarzyło". Nowa książka Hillary Clinton

Jesienią ukaże się nowa książka byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton, zatytułowana "What Happened" ("Co się wydarzyło"). Będą to jej wspomnienia z zeszłorocznej kampanii prezydenckiej - poinformowała w czwartek agencja AP.

Sędzia federalna nakazała odtajnienie maili Clinton

Sędzia federalna nakazała Departamentowi Stanu USA odtajnienie ośmiu akapitów materiałów powstałych z maili Hillary Clinton, która była sekretarzem stanu w latach 2009-2013. Ma to pomóc w wyjaśnieniu, co administracja Baracka Obamy wiedziała o ataku w Benghazi.

Clinton "gotowa, żeby wyjść z lasu"

Dawno niewidziana Hillary Clinton przemówiła. W piątek wystąpiła na spotkaniu zorganizowanym w Pensylwanii przez Towarzystwo Kobiet Irlandzkich. - Z ciężkim sercem oglądam programy informacyjne, patrząc na to, co się dzieje w Stanach Zjednoczonych - powiedziała na spotkaniu z kobietami. - Co mogę w związku z tym zrobić? Nadal spacerować sobie po lesie? Tylko tyle? Jestem gotowa, żeby wyjść z lasu - oświadczyła, nawiązując do swojego zniknięcia po przegranej kampanii. Wówczas kilkoro internautów zamieściło w sieci zdjęcia ze spacerującą po lesie Clinton.

Trump tweetuje: Clinton jest winna jak diabli!

Amerykański prezydent elekt Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, odnosząc się do zamkniętego w lipcu śledztwa w sprawie maili jego demokratycznej rywalki w wyborach prezydenckich, że "(Hillary) Clinton jest winna jak diabli!".

"Zastanawiający trend" w trzech stanach. Sugerują przeliczenie głosów

Wyniki wyborów w stanach Wisconsin, Michigan i Pensylwanii mogły zostać zmanipulowane - twierdzą prominentni naukowcy, informatycy i prawnicy, którzy wzywają sztab Hillary Clinton do nagłośnienia sprawy i zażądania przeliczenia wyników wyborów w tych trzech "wahających się" stanach. Specjaliści sugerują, że Clinton mogłaby wygrać wybory, gdyby ich przypuszczenia okazały się prawdziwe. O sprawie niezależnie piszą portal telewizji CNN i dwutygodnik "New York Magazine".