Tak jest

Tak jest

Jak przejdziemy pandemię jesienią? - Wiele zależy od nas, nie tylko od obostrzeń, decyzji administracyjnych, ale od tego, na ile wyedukowane i odpowiedzialne będzie społeczeństwo" - mówił w "Tak jest" w TVN24 Marek Posobkiewicz, były główny inspektor sanitarny. Zdaniem doktora Tomasza Dzieciątkowskiego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "to, co może być najgorsze, to nałożenie sezonu zachorowań w związku z zakażeniami grypopodobnymi z COVID-19".

Przeprowadzenie wyborów w maju po pierwsze jest niebezpieczne, po drugie jest niemożliwe, a po trzecie jest nieuczciwe wobec ludzi - ocenił w "Tak jest" Bartosz Arłukowicz (PO). Przekonywał, że uczciwa jest propozycja Koalicji Obywatelskiej, by wybory przełożyć na kolejny rok. - Moim zdaniem decyzja o zmianie konstytucji jest decyzją absolutnie systemową, stabilizującą sytuację polityczną i uczciwą - mówił natomiast Michał Wypij (Porozumienie).

- Specustawa była procedowana o miesiąc za późno. Jeszcze nie działa i dzisiaj mamy taką sytuację, że minister mówi o kwarantannie, a człowieka mogą wyrzucić z pracy - mówiła w programie "Tak Jest" posłanka Platformy Obywatelskiej, Izabela Leszczyna. - Przyznam, że nie wiem, czy ta ustawa będzie działać retroaktywnie. Natomiast mamy też coś takiego jak działanie w stanie wyższej konieczności i niewątpliwie ochrona interesu publicznego - przekonywał poseł klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Kamil Bortniczuk.

Równie groźna jak choroba, potrafi być panika. Potrzebna jest odpowiedzialność wśród polityków, wśród rządu, wśród mediów - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Odniósł się też do słów wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jego zdaniem "cynicznie wykorzystuje sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym".