Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski

Takiej wolty w polskiej kadrze jeszcze nie było. Kilka miesięcy przed wielkim turniejem wylany został selekcjoner, który przyłożył rękę do awansu. Wyrok Zbigniewa Bońka można interpretować również tak: prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że popełnił błąd zatrudniając Jerzego Brzęczka. 

Łukasz Piszczek we wtorek rozegrał ostatni reprezentacyjny mecz, a dzień później spotkał się w kancelarii premiera z Mateuszem Morawieckim. Szef rządu raz jeszcze podziękował piłkarzowi za 66 meczów w reprezentacji.

Stylem, w którym reprezentacja Jerzego Brzęczka kroczyła na Euro 2020, trudno było się zachwycać. Biało-Czerwoni w słabej przecież grupie często się męczyli, ale efekt końcowy jest imponujący - 25 zdobytych punktów to wyrównanie kwalifikacyjnego rekordu kadry, ustanowionego przez drużynę Adama Nawałki.

Najgorszym aktorem meczu Polski ze Słowenią była murawa. Zawodnicy mieli problem z utrzymaniem równowagi, kolejny raz na Narodowym bardziej od piłkarskich butów przydałyby się łyżwy. - To cud, że przez te lata nikomu nic się nie stało - niepokoił się selekcjoner Jerzy Brzęczek. Oburzeni na stan nawierzchni są przedstawiciele operatora stadionu.

Sebastian Szymański bez wątpienia jest największym wygranym jesiennych meczów reprezentacji Polski. We wrześniu debiutował w seniorskiej kadrze, a w piątym meczu z orzełkiem na piersi doczekał się pierwszego gola. - Miałem w głowie, że ta bramka wpadnie - wyznał 20-letni pomocnik Dinama Moskwa po spotkaniu ze Słowenią.

Meczem ze Słowenią Polacy zamknęli udane eliminacje mistrzostw Europy, a Łukasz Piszczek bogatą karierę w reprezentacji. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni wygrali 3:2. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Miały być powroty i są. Robert Lewandowski i Kamil Grosicki rozpoczną mecz ze Słowenią. W wyjściowym składzie jest też oczywiście Łukasz Piszczek, dla którego to ostatni występ w narodowych barwach. Początek ostatniego spotkania eliminacji Euro 2020 o 20.45. Relacja w eurosport.pl.