Świat

Zamordowano 18-latkę i wyjęto jej płód

Świat

sxc.huTo nie pierwsza podobna zbrodnia w USA

W mieszkaniu 38-letniej Andrei Curry-Demus policja z Pensylwanii znalazła ciało 18-letniej Kii Johnson. Nastolatka była w ciąży, jednak jej dziecka nie znaleziono. Prawdopodobnie zostało wykradzione przez mordercę.

Policja znalazła martwą Kię Johnson w piątek, w mieszkaniu Curry-Demus po zgłoszeniu od sąsiadów, którzy skarżyli się na odór z jej apartamentu. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, znaleźli ciało 18-letniej Kii. Kobieta nie żyła od około dwóch dni. Jej dłonie i nogi były związane mocną taśmą klejącą. Władze podały, że tożsamość ofiary ustalono dopiero na podstawie badań dentystycznych. Oficjalnej przyczyny śmierci jeszcze nie podano. W chwili morderstwa Kia była w zaawansowanej ciąży. Dziecka jednak nie odnaleziono.

Curry-Demus została aresztowana i oskarżona o zabójstwo.

Czyje to dziecko?

Dwa dni przed odkryciem makabrycznej zbrodni, Andrea Curry-Demus przyszła do jednego z pobliskich szpitali z noworodkiem i kłamliwie twierdziła, że dziecko jest jej. Personel szpitala zaalarmował policję i kobieta została zatrzymana.

Curry-Demus twierdziła później, że kupiła niemowlaka od kobiety imieniem Tina za 1000 dolarów, jednak i tej wersji policjanci nie dali wiary.

Do tej pory śledczy nie ustalili, czy to dziecko należało do zamordowanej nastolatki. Nie jest też jasne, czy dziecko zostało wyjęte z brzucha ofiary, kiedy ta jeszcze żyła, czy już po jej śmierci - poinformował patolog Karl Williams.

Notoryczna złodziejka dzieci

Wiadomo, że Curry-Demus po raz pierwszy zaszła w ciążę w wieku 12 lat i poroniła w czwartym miesiącu. Po raz drugi jej nienarodzone dziecko zmarło w 1990 roku, gdy miała 21 lat.

Kilka miesięcy później poznała kobietę, która dopiero urodziła, zaatakowała ją nożem i próbowała ukraść niemowlaka. Gdy zareagował mąż znajomej, Curry-Demus uciekła.

Następnego dnia pojawiła się w jednym ze szpitali i porwała 3-tygodniowe dziecko chore na zapalenie opon mózgowych. Znaleziono je wkrótce w domu porywaczki. Za oba te przestępstwa skazano ją na 10 lat więzienia - donosi gazeta "Pittsburgh Tribune-Review".

Czy podobnego czynu Curry-Demus próbowała dopuścić się ostatnio, tylko że skutki były jeszcze bardziej tragiczne? Wiele na to wskazuje. Tym bardziej, że przyjaciele i rodzina Curry-Demus mówili, że niedawno była w ciąży. Ewentualne poronienie i wywołany przez nie szok, mogły uruchomić ciąg makabrycznych wydarzeń.

Kobiety poznały się w więzieniu?

Nie wiadomo czy i jak długo Kia i Andrea się znały. Jednak śledczy wpadli na trop, który świadczy, że kobiety mogły poznać się ostatnio w więzieniu Allegheny County Jail, kiedy w tym samym czasie odwiedzały tam osadzonych. Jednak ta wersja nie została jeszcze potwierdzona.

W 2004 roku w Kansas skazano na śmierć kobietę za podobne morderstwo.

Źródło: CNN, IAR

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu