Al-Kaida przyznaje się do zabójstwa dwóch francuskich żołnierzy

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Amerykańskie centrum monitoringu działalności dżihadystów w internecie SITE poinformowało w poniedziałek późnym wieczorem, że północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy przyznało się do zabicia w Mali dwóch francuskich żołnierzy.

Dwóch francuskich żołnierzy zginęło, a jeden został ranny w sobotę podczas wykonywania misji zwiadowczej w północno-wschodnim Mali. Do zdarzenia doszło w regionie Menaka, gdzie francuski pojazd opancerzony został zaatakowany przy użyciu domowej konstrukcji ładunku wybuchowego.

Al-Kaida przyznaje się do zabójstwa dwóch francuskich żołnierzy w MaliReuters

Zabici żołnierze pochodzili z 2. Pułku Huzarów w Haguenau. Po ich śmierci prezydent Francji Emmanuel Macron "wyraził wielkie poruszenie". "Prezydent z największym szacunkiem wspomina zmarłych żołnierzy, którzy zginęli za Francję w czasie wypełniania swojej misji. Łączy się w żalu z ich rodzinami, bliskimi i ich braćmi broni i zapewnia o uznaniu i solidarności Narodu" - napisano w komunikacie Pałacu Elizejskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Po tym ataku do 50 wzrosła liczba francuskich żołnierzy, którzy zginęli w antyterrorystycznych operacjach Serval, a następnie Barkhane, prowadzonych przez francuską armię w rejonie Sahelu w Afryce.

Podobny atak miał miejsce w poniedziałek w regionie Hombori, gdzie w wyniku ataku przy użyciu ładunku wybuchowego zginęło trzech francuskich żołnierzy. Do tego zamachu także przyznało się północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości