Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Rosjanie wystrzelili Kindżały

Źródło:
PAP

Trwa rosyjski zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Rakiety poruszają się grupami w różnych obwodach - poinformowały w sobotę rano Siły Powietrzne armii ukraińskiej. Dodały, że używane są między innymi Kindżały.

Wcześniej alarm rakietowy ogłoszony został na terytorium całego kraju. Siły Powietrzne informują w swoim kanale w komunikatorze Telegram o kolejnych pociskach różnych typów, wystrzeliwanych w stronę ukraińskich miast – Dniepru, Krzywego Rogu, Kijowa, Czernihowa, Równego, Lwowa, Łucka, i innych. Mieszkańcy proszeni są o ukrycie się w schronach.

Media powiadomiły, jak dotąd, o odgłosach wybuchów w Dnieprze i w Kropiwnickim.

Według Sił Powietrznych w ataku używane są między innymi rakiety Kindżał, wystrzeliwane z myśliwców MiG-31K. Zastosowano również bombowce Tu-95.

Poderwane polskie samoloty

O wzmożonej aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej poinformowało w sobotę rano na swoim profilu na platformie X Dowództwo Operacyjne RSZ. Przekazało, że aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo.

"Informujemy, że obserwowana jest wzmożona aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest z zamiarem wykonania uderzeń na terytorium Ukrainy" – czytamy na X.

Autorka/Autor:js/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: