"Wybrałeś Krym. Duży błąd". Kijów przygotował wakacyjną antyreklamę dla Rosjan. Nagranie

Autor:
wac//az
Źródło:
tvn24.pl
Piotr Andrusieczko o wybuchu w rosyjskiej bazie wojskowej na Krymie
Piotr Andrusieczko o wybuchu w rosyjskiej bazie wojskowej na KrymieTVN24
wideo 2/4
TVN24Piotr Andrusieczko o wybuchu w rosyjskiej bazie wojskowej na Krymie

O ile nie mają ochoty na nieprzyjemnie gorącą przerwę letnią, radzimy naszym drogim rosyjskim gościom, aby nie odwiedzali ukraińskiego Krymu - tak Ministerstwo Obrony Ukrainy skomentowało nagranie, w którym odradza się Rosjanom wakacje na półwyspie.

Trwający nieco ponad pół minuty klip, stylizowany na reklamę biura podróży, został opublikowany w mediach społecznościowych ukraińskiego resortu obrony. Rozpoczyna się od słów: "Miałeś kilka możliwości wyboru tego lata" z rozbrzmiewającym w tle przebojem "Cruel Summer" zespołu Bananarama.

"Wybrałeś Krym. Duży błąd"

Następnie na ekranie pojawiają się widoki dubajskich Wysp Palmowych, tureckiego kurortu Antalya oraz kubańskiej plaży. "Wybrałeś Krym. Duży błąd" - czytamy, po czym na ekranie widać kłęby dymu nad Półwyspem Krymskim w czasie wybuchów na lotnisku w Nowofedoriwce i rosyjskich turystów pośpiesznie ewakuujących się z plaży. "Nie chcę opuszczać Krymu, tu jest tak pięknie" - mówi z płaczem wystraszona Rosjanka. Na koniec napis: "Krym to Ukraina".

"Żadna ilość kremu przeciwsłonecznego nie pomoże"

Ministerstwo Obrony Ukrainy udostępniło film razem z podpisem: "O ile nie mają ochoty na nieprzyjemnie upalną przerwę wakacyjną, radzimy naszym drogim rosyjskim gościom, aby nie odwiedzali ukraińskiego Krymu. Ponieważ żadna ilość kremu przeciwsłonecznego nie ochroni ich przed niebezpiecznymi skutkami palenia w niedozwolonych miejscach".

Ostatnie zdanie to aluzja do informacji, jakie po wybuchach na lotnisku w Nowofedoriwce publikowały rosyjskie agencje informacyjne. Powołując się na anonimowe źródła w resorcie obrony Rosji, twierdziły, jakoby przyczyną eksplozji było "naruszenie przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego".

Zdjęcia satelitarne rosyjskiej bazy lotniczej na Krymie - zdjęcie z 10 sierpnia 2022Planet Lans PCB

Plaże nad Morzem Czarnym pustoszeją

Resort obrony opublikował nagranie kilka dni po ataku na lotnisko Saki na anektowanym Krymie. Ukraińskie media donosiły, że po serii eksplozji plaże na półwyspie opustoszały. "Stukilometrowy korek - ludzie chcą wyjechać z Krymu. Czy myślicie, że Rosjanie w końcu zaczną rozumieć, że to naprawdę wojna?" - napisał doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko pod nagraniem pokazującym kolumnę samochodów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi, próbującymi opuścić Krym.

ZOBACZ TEŻ: Eksplozje w bazie na Krymie. Brytyjski wywiad: rosyjska Flota Czarnomorska znacznie osłabiona

Autor:wac//az

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości