Szefowa komisji obrony Bundestagu: Ukraina może atakować cele w Rosji

Źródło:
PAP
Ołeh Bilecki o rosyjskim ataku na dworzec w Chersoniu
Ołeh Bilecki o rosyjskim ataku na dworzec w Chersoniu TVN24, Oleksandr Prokudin, miasto Chersoń
wideo 2/20
Rosja atakuje Ukrainę

Przewodnicząca komisji obrony w niemieckim Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann, wezwała w sobotę do natychmiastowej dostawy niemieckich pocisków manewrujących Taurus na Ukrainę. Zdaniem polityk "prawo międzynarodowe pozwala Ukrainie na atakowanie celów wojskowych na terytorium rosyjskiego agresora".

Przewodnicząca komisji obrony w niemieckim Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann ostrzegła kanclerza Olafa Scholza, aby nie czekał dłużej z dostawą pocisków Taurus, o której mówi się od pół roku. Zdaniem niemieckiej polityk "zbyt długie zwlekanie może również przedłużyć cierpienie".

Jak podkreśliła, dzięki użyciu tych pocisków manewrujących o zasięgu ok. 500 kilometrów ukraińska armia może "poważnie zakłócić rosyjskie dostawy". - Powinniśmy teraz natychmiast dostarczyć Taurusy - powiedziała Strack-Zimmermann w sobotę gazetom grupy medialnej Funke.

Strack-Zimmermann: Prawo pozwala Ukrainie atakować cele na terenie Rosji

Jej zdaniem, prawo międzynarodowe pozwala przy tym Ukrainie na atakowanie celów wojskowych "na terytorium rosyjskiego agresora".

- Należy również zaakceptować fakt, że Kijów może atakować cele w Rosji za pomocą niemieckich pocisków manewrujących - mówiła Strack-Zimmermann. - Zupełnie niezależnie od tego, gdzie broń została wyprodukowana i kto ją dostarczył - argumentowała. Dodała, że dotyczy to także Półwyspu Krymskiego, przez który organizowana jest większość dostaw dla armii rosyjskiej.

Autorka/Autor:FC//mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ukraińskie Siły Powietrzne