Giorgia Meloni po zaprzysiężeniu pojechała na pogrzeb 18-latka

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP

Giorgia Meloni, która w sobotę została zaprzysiężona na nowego premiera Włoch, zaraz po uroczystości pojechała na mszę pogrzebową 18-latka śmiertelnie potrąconego w Rzymie przez samochód, który wypadł z ulicy. Auto prowadziła młoda kobieta pod wpływem alkoholu.

W sobotę odbyło się zaprzysiężenie rządu Giorgii Meloni. Jest ona pierwszą w historii Włoch kobietą premierem. Po uroczystości nowa szefowa rządu pojechała na pogrzeb 18-latka śmiertelnie potrąconego w Rzymie przez samochód, który wypadł z ulicy. Auto prowadziła młoda kobieta pod wpływem alkoholu.

Rząd Giorgii Meloni zaprzysiężony. Lista nowych ministrów

Śmierć Francesco Valdiserriego, syna dziennikarzy, przy drodze szybkiego ruchu Via Colombo wywołała wstrząs w Wiecznym Mieście i w całych Włoszech oraz dyskusję na temat bezpieczeństwa drogowego i bezkarności pijanych kierowców.

Okazało się, że 23-latce już wcześniej odebrano prawo jazdy. Jest w areszcie domowym, oskarżona o zabójstwo drogowe. W jej krwi w chwili wypadku stwierdzono trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej ilości alkoholu.

Do kościoła w rzymskiej dzielnicy Testaccio przybyli wraz z szefową rządu Giorgią Meloni wicepremier, minister spraw zagranicznych Antonio Tajani, przewodniczący Senatu Ignazio La Russa i lider Partii Demokratycznej Enrico Letta.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości