Wojna w Ukrainie i zjawisko jej "wietnamizacji"

Źródło:
PAP

Redaktor naczelny włoskiego dziennika "La Stampa" Massimo Giannini wyraził opinię, że w przypadku wojny w Ukrainie zaczyna się zjawisko jej "wietnamizacji", czyli przyzwyczajania się mieszkańców Zachodu do konfliktu, który staje się permanentny. - Właśnie tego bali się Ukraińcy tuż po tym, gdy wojna się zaczęła - podkreślił.

Massimo Giannini wypowiadał się we włoskim radiu Capital w czwartek. - Stoimy w obliczu pewnej wietnamizacji wojny na Ukrainie, ponieważ na froncie obserwujemy codziennie postęp i hamowanie działań zbrojnych. Jednego dnia wydaje się, że Rosja ma przewagę, a drugiego dnia, że to Ukraina robi dalszy krok naprzód, stawiając opór - powiedział.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Zdaniem redaktora naczelnego dziennika "La Stampa" "jedyną pewnością, jaką mamy, jest to, że konflikt niestety wydłuża się, staje się permanentny". - Jasne jest zatem, że w tym kontekście także Zachód zaczyna patrzeć na tę wojnę jak na codzienny biuletyn, tak jak to było w przypadku COVID-19 - zauważył Giannini. Powiedział również, że to też była inna forma wojny, która wraz z tym, że stała się permanentna i opanowała nasze życie, przekształciła się w stały element z danymi na temat osób i hospitalizowanych.

- Właśnie tego bali się Ukraińcy tuż po tym, gdy wojna się zaczęła - podkreślił, dodając, że ukraińscy cywile mówili reporterom, że najbardziej obawiają się tego, iż na Zachodzie "zmęczą się tą tragedią".

- Mam wrażenie, że ten moment się zbliża, jeśli już nie nadszedł - mówił redaktor naczelny "La Stampy".

Autorka/Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: