Wnuczka brytyjskiej królowej spodziewa się pierwszego dziecka

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Wnuczka monarchini, księżniczka Beatrycze i jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, spodziewają się narodzin pierwszego dziecka. W lecie ma przyjść na świat także drugie dziecko wnuka królowej, księcia Harry'ego i jego żony, księżnej Meghan.

"Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrycze i pan Edoardo Mapelli Mozzi z wielką przyjemnością ogłaszają, że spodziewają się dziecka jesienią tego roku. Królowa została poinformowana i obie rodziny są zachwycone tą wiadomością" - przekazał Pałac Buckingham w środowym oświadczeniu.

Oznacza to, że brytyjska monarchini Elżbieta II będzie mieć 12. prawnuka. Obecnie królowa ma 10 prawnuków. W lecie na świat ma przyjść drugie dziecko wnuka królowej, księcia Harry'ego i księżnej Meghan.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

32-letnia Beatrycze (dziewiąta w kolejce do tronu - przypomniała Agencja Reutera) i 37-letni Mapelli Monzi pobrali się w lipcu zeszłego roku podczas prywatnej ceremonii w kaplicy w Windsorze. Ślub został najpierw przełożony, a później ograniczony w związku z restrykcjami wprowadzonymi przez rząd z powodu epidemii COVID-19. Swoje zaręczyny ogłosili we wrześniu 2019 roku.

W lutym tego roku Beatrycze - najstarsza córka księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sary - została ciotką, bo pierwsze dziecko urodziła jej młodsza siostra Eugenia. Jest ona także przybraną matką, bo Mapelli Monzi, brytyjsko-włoski potentat w branży budowlanej, ma kilkuletniego syna ze swoją poprzednią partnerką.

Informację o tym, że Beatrycze i Mapelli Monzi spodziewają się dziecka, podano w miesiąc po pogrzebie księcia Filipa. "Doniesienia o ciąży zapewnią lepsze samopoczucie 95-letniej monarchini po śmierci jej męża" - podała Agencja Reutera.

Brytyjska rodzina królewskaPAP/REUTERS

Autor:tas/kab

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości