Porwał 16-latkę spod klubu nocnego, zgwałcił i więził. Wyśledził go ojciec dziewczyny

Autor:
wac//az
Źródło:
Liverpool Echo, BBC
16-latka została uprowadzona w Leigh w Wielkiej Brytanii
16-latka została uprowadzona w Leigh w Wielkiej Brytanii
Google Earth
Google Earth16-latka została uprowadzona w Leigh w Wielkiej Brytanii

Trzydziestoczteroletni mężczyzna uprowadził szesnastolatkę spod klubu nocnego pod pozorem pomocy. Przetrzymywał ją i wykorzystał seksualnie. Wyśledził go ojciec dziewczyny z pomocą taksówkarza. Porywacz został skazany na siedem i pół roku więzienia.

Michael Owen miał porwać 16-latkę i dopuścić się wobec niej napaści seksualnej. Zauważył dziewczynę, kiedy siedziała przed klubem nocnym w Leigh w Wielkiej Brytanii o piątej nad ranem 13 marca 2022 roku. Owen podszedł do pijanej nastolatki i pomógł jej stanąć na nogi. Następnie wsadził ją do taksówki, mówiąc kierowcy, aby jechał do jego domu przy Bridgewater Street w Hindley, oddalonego o około siedem kilometrów od Leigh. 

Uprowadzona pamiętała, że ktoś dobijał się do drzwi

Jak przekazał portal Liverpool Echo, uprowadzona obudziła się częściowo rozebrana w łóżku Owena. Krzyczała, że chce wrócić do domu. Od oprawcy usłyszała, że "tylko się nią opiekuje". 16-latka zeznała później przed sądem w Manchesterze, że pamiętała, jak ktoś dobijał się do drzwi wejściowych do domu. Jak się potem okazało, to był jej ojciec. Adres Owena dostał od taksówkarza, który odebrał telefon pozostawiony przez uprowadzoną w taksówce.

ZOBACZ TEŻ: Została zgwałcona podczas służby na okręcie podwodnym. Gdy zaszła w ciążę, usłyszała, że "przynosi wstyd"

Owen zadzwonił pod numer alarmowy, by zgłosić, że ktoś dobija się do drzwi wejściowych. W tym samym czasie ojciec nastolatki zadzwonił na policję, by zgłosić, że jego córka jest przetrzymywana wbrew swojej woli. Funkcjonariusze przybyli na miejsce po kilku minutach od zgłoszenia i widząc u niego poszukiwaną, aresztowali Owena. Nastolatka została przewieziona do szpitala na badania.

Podczas rozprawy sądowej Owen przyznał się do porwania i napaści seksualnej. Został skazany na siedem i pół roku więzienia. Sąd w Manchesterze uznał go za niebezpiecznego przestępcę i wydał dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary.

Apel o kontakt w razie napaści na tle seksualnym

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego werdyktu. Owen to niebezpieczna osoba, która wykorzystała tę młodą dziewczynę pod pozorem bycia pomocnym i obietnicy zaopiekowania się nią - powiedział po ogłoszeniu wyroku sierżant Chris Preston z policji w Wigan. Zaapelował też, by ofiary napaści na tle seksualnym kontaktowały się z odpowiednimi służbami. - Wysłuchamy was i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pociągnąć sprawcę lub sprawców do odpowiedzialności - zapewnił.

W 2021 i 2022 roku organy ścigania odnotowały 194 683 przestępstw seksualnych na terenie Anglii i Walii. "To najwyższa liczba od czasu rozpoczęcia rejestrowania danych" - odnotowało w czerwcu BBC.

ZOBACZ TEŻ: Dziesięciolatek uciekł porywaczce. "Udawaj, że jesteś moją mamą, ta pani mnie śledzi"

Autor:wac//az

Źródło: Liverpool Echo, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock