Zabójstwo 9-latki, przypadkowo postrzelonej we własnym domu. Podejrzany usłyszał zarzuty

Autor:
kgo//az
Źródło:
BBC, "The Guardian", tvn24.pl
Dzielnica Dovecot w Liverpoolu
Dzielnica Dovecot w Liverpoolu
Google Maps
Google MapsDovecot w Liverpoolu

Policja z Liverpoolu zatrzymała w związku ze śmiercią Olivii Pratt-Korbel 34-letniego Thomasa Cashmana. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania dwóch zabójstw. Dziewczynka była przypadkową ofiarą. Trafiła ją kula wystrzelona przez napastnika w kierunku mężczyzny, który próbował ukryć się w jej domu.

Thomas Cashman z dzielnicy West Derby w Liverpoolu został oskarżony o zabójstwo Olivii Pratt-Korbell - poinformowała lokalna policja na sobotniej konferencji prasowej. Dodano, że 34-latek usłyszał również zarzut próby zabójstwa matki dziewczynki, Cheryl Korbel, oraz Josepha Nee, skazanego wcześniej włamywacza, który uciekając przed nim wtargnął do domu rodziny Korbelów. Na ławie oskarżonych zasiądzie również 40-letni Paul Russell, któremu zarzuca się pomoc Cashmanowi w przestępstwie.

Obaj mężczyźni pojawią się w sądzie w poniedziałek.

Zabójstwo 9-letniej Olivii Pratt-Korbel

Do tragedii doszło późnym wieczorem 22 sierpnia w dzielnicy Dovecot w Liverpoolu. Dwóch mężczyzn idących ulicą Avenue Kingsheath zostało zaatakowanych przez uzbrojonego napastnika w kominiarce. Obaj rzucili się do ucieczki. Wtedy Cheryl Korbel otworzyła drzwi swojego domu znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Jeden z uciekinierów, 35-letni Joseph Nee, pobiegł się tam ukryć.

Korbel próbowała zamknąć przed nim drzwi, a napastnik do niego strzelił. Kula raniła kobietę i trafiła w klatkę piersiową jej 9-letnią córkę, Olivię, która stała tuż za plecami matki. Później mężczyzna w kominiarce oddał jeszcze dwa strzały w kierunku drzwi, za którymi już znajdował się ścigany przez niego Joseph Nee, po czym uciekł.

Olivia Pratt-KorbelMerseyside Police

Olivia trafiła do szpitala, ale nie udało się uratować jej życia. Jej mama była hospitalizowana z raną postrzałową ręki, postrzelony został również 35-latek, ale lekarze określali jego stan jako stabilny.

Rekordowa nagroda, tłumy na pogrzebie

Thomas Cashman został aresztowany w ubiegły czwartek. Łącznie w związku ze sprawą zatrzymano 11 mężczyzn. Osobie, która przekaże informacje mogące pomóc schwytać zabójcę 9-latki, oferowano rekordową sumę 200 tysięcy funtów, czyli ponad miliona złotych. Kwota znacząco wzrosła po tym, jak organizacja charytatywna Crimestoppers ogłosiła, że jej założyciel Lord Ashcroft podwoił początkową sumę 50 tys. funtów do kwoty 100 tys. funtów, a anonimowy prywatny darczyńca dodatkowo zaoferował kolejne 100 tysięcy.

Zabójstwo 9-latki wywołało ogromne poruszenie wśród mieszkańców miasta. W czwartek, 15 września - w dzień pogrzebu dziewczynki - w uroczystości poza rodziną i znajomymi wzięły udział setki mieszkańców Liverpoolu. Aby uhonorować Olivię, żałobnicy zostali poproszeni o ubranie się na różowo. Dekoracjami w tym kolorze ozdobiona została również szkoła, w której uczyła się dziewczynka.

ZOBACZ TEŻ: Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki. Strzelił jej w tył głowy, gdy grała na pianinie

Autor:kgo//az

Źródło: BBC, "The Guardian", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Merseyside Police

Pozostałe wiadomości