Węgry. Karambol pod Budapesztem. Nie żyje jedna osoba, wielu rannych

Autor:
bż//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Pod Budapesztem zderzyło się kilkadziesiąt aut. Służby: nie żyje jedna osoba
Pod Budapesztem zderzyło się kilkadziesiąt aut. Służby: nie żyje jedna osobaTVN24
wideo 2/2
TVN24Pod Budapesztem zderzyło się kilkadziesiąt aut. Służby: nie żyje jedna osoba

Na autostradzie M1 w pobliżu Budapesztu zderzyło się ponad 40 samochodów, w tym pięć ciężarówek. Węgierskie służby przekazują, że jedna osoba zginęła. Kilkadziesiąt odniosło obrażenia.

"Ciało jednej z ofiar zostało znalezione pod spalonym wrakiem samochodu podczas prowadzenia akcji ratowniczej" – przekazała policja w sobotę około godz. 23. Wcześniej poinformowano o przewiezieniu do szpitala 39 osób. Rannych zostało dziesięcioro dzieci, w tym czworo poważnie.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 14.25 na 26. kilometrze autostrady M1 na wylocie z Budapesztu. W wyniku zderzenia pięciu ciężarówek oraz 37 samochodów osobowych około 20 pojazdów stanęło w płomieniach.

Nagły spadek widoczności

Przyczyną wypadku mógł być uniesiony przez wiatr obłok pyłu, który mógł spowodować nagły spadek widoczności – podało Węgierskie Przedsiębiorstwo Rozwoju Infrastruktury Koncesjonowanej (MKIF).

Na miejsce zdarzenia przybyły cztery helikoptery i 16 karetek. Ruch w obie strony został zamknięty i ma być wznowiony dopiero po przeprowadzeniu śledztwa, usunięciu pojazdów oraz ewentualnych naprawach drogi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA/Peter Lakatos

Pozostałe wiadomości